Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-11-2006, 19:22   #1 (permalink)
_admin_
Administrator
 
Üyelik tarihi: Nov 2006
Mesajlar: 283
Teşekkür: 0
17 Mesajda 33 kere teşekkür edildi
_admin_ - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart **Gümrük Forum Genel ve Özel Kuralları**


Gümrük Forum Kuralları'dır:
1 - Forumdaki konuların ilgili forum alanı altında açılması gerekmektedir. Uygun forum alanı altında açılmayan konular silinir veya gerekli alana taşınır.

2 - Bir mesajı birden çok foruma ya da ayni foruma defalarca göndermek yasaktır.
Forum bölümlerinde özentisiz bir şekilde üst üste konu açmak ya da mesaj bırakmak yasaktır. Forum görevlilerimiz, konunun ya da mesajın içeriksel olarak gereksiz,ciddiyetsiz,saçma olduğuna ve üyelerimize herhangi bir değer katmadığına kanaat getirdiklerinde bu mesajları ya da konuları silme haklarını kullanabilirler
.

3 - Açtığınız başlıkların, foruma eklemeden önce, mevcudiyetini araştırınız. Bunu forumun arama butonundan yapabilirsiniz. Ayni konudan birden fazla bulunması halinde konunun içeriğine bakılmaksızın son açılan başlık silinir.

4 - Forumlarda üyelere ve ya da tartışılan başlıkta yer alan kişilere hakaret etmek, bu kişilerle ilgili küçük düşürücü sözler içeren ifadeler kullanmak, rencide etmek ya da kişiler hakkında özel bilgiler vermek yasaktır. Böyle mesajlar ve konular silinir/kilitlenir. Bu tür mesajlar yazan kişilerin forumlara ve siteye erişimi önceden uyarılmak yoluyla ya da uyarmaksızın engellenir.

5 - Forumlarda yazılan mesajların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Mesajlarınızın sorumluluğu tamamen size aittir. Söz konusu mesajların belirtilen şartlara uygun olmadığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, mesajı yazan kişi ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Forum kişisel mesajların hiçbirinden sorumlu değildir. Tamamen üyeyi bağlayıcıdır.

6 - Forumlar çeşitli konularda üyelerin görüşlerini ifade edebilmeleri ve tartışabilmelerine olanak yaratmak amacıyla düzenlenmiştir. Bu ortamı kişisel kavga ve yıpratma ortamına doğru sürükleyecek şekilde davranan üyelerin forumlara ve siteye erişimleri engellenir. Karşıt görüşteki üyelerin birbirlerinin ve başkalarının kişilik haklarına saygılı olmaları gerekmektedir.

6a - Nick ( Kullanıcı adı ) sistemi kişilerin kimliklerini açıklamadan görüşlerini yazabilmelerine olanak tanımaktadır. Bu sisteme yıpratıcı eleştiriler yapmak, nick sahiplerini gerçek kimliklerini açıklamaya zorlamak forum kurallarına aykırıdır. Bu tür girişimlerde bulunan üyelerin forumlara ve siteye erişimleri engellenir. Nick taklit etmek yoluyla sanal ortamda kimlik karmaşası yaratmaya çalışan lakapların erişimi engellenir.

6b - Birden fazla nick ( Kullanıcı adı ) ile forumda kargaşaya neden olmak ya da yorumlar yapmak yasaktır.

7 - Karşı üyenin ırkına, dinine, diline, kişisel görüsüne, topluluğuna, yöresine hakaret etmek, rencide etmek küçük düşürücü sözler kullanmak, tahrik edici mesajlar atmak, küfür etmek yasaktır. Bu tür üyeler uyarılmamaksızın siteden ve forumdan süresiz ihraç edilir!

8 - Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli HER TÜRLÜ genel ahlaka ve edep kurallarına aykırı yazılar, hakaret benzeri yazılar kabul edilmez, açıklamasız silinir ve sorumlu üye forumdan uzaklaştırılır!

9 - Nick taklit etmek yoluyla sanal ortamda kimlik karmaşası yaratmaya çalışan lakapların siteye erişimi süresiz engellenir.

10 - Forum Yönetimine ve Siteye hakaret etmek ya da saldırıcı eleştirilerde bulunmak yasaktır! Gerekmediği sürece görevlilere mesajlar atmayınız, ki bu sayede görevlerini engellememiş olursunuz.

11 - Yöneticiler,görevliler kurallara uymayan her türlü mesajları değiştirme ve silme,kitleme hakkına sahiptir. Ve buna yönelik üyelere herhangi bir açıklama yapmak zorunda değildir!

11a - Görevliler tarafından silinmiş,kaldırılmış,kilitlenmiş bir konu herhangi bir üye tarafından tekrar güncelleştirilemez. Yapıldığı takdirde, başlık uyarısız kaldırılır ve gereken kişiler uyarılır,uzaklaştırılır.

12 - Forumda herhangi bir başlıkta yönetim tarafından değiştirilme silinme ya da bir tavırdan dolayı şikâyetiniz var ise tepkinizi o başlıkta verip konuyu dağıtmak,polemik yaratmak yasaktır! "Hata ihbarı & Şikâyetleriniz" bölümü yoluyla şikâyetlerinizi bize ulaştırabilirsiniz. "Hata ihbarı & Şikâyetleriniz" bölümü hariç kategorilerde yöneticilerle girdiğiniz tartışmalar,şikâyetler silinecektir. Bu kişiler uyarılacaklardır, kurallara yinede uymadıkları takdirde geçici süre Forumdan uzaklaştırılacaktırlardır!

13 - Forum'da V.i.P uyeler dışında iletişim adresi vermek ve reklam yapmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi davranış içinde olanlar süresiz olarak forumdan uzaklaştırılırlar.

14 - Foruma katılan her üye bu kuralları okumuş ve kabul etmiştir!
ÖZEL KURALLAR

Konu Açmak ve Mesaj Yazmak

1- Gümrük Forum'a konu açmadan veya mesaj atmadan önce mutlaka arama yapınız.Forumda cevabı daha önceden verilen konu ile ilgili açılan başlarınız gerek görüldüğünde silinebilir. Aynı konu için 2 kere başlık açılması kesinlikle yasaktır.

2- Konularınızı ve mesajlarınızı en uygun bölümlere gönderiniz. Emin olmak için mutlaka bölüm kurallarını okuyunuz.

3- Gümrük Forum'a mevzuat eklemek istiyorsanız ve bu mevzuat yazısı 50 satır(1 word sayfası) dan uzunsa, söz konusu mevzuatı mutlaka dosya olarak ve mümkünse ZİPleyerek, mesajınıza ekleyiniz.


Dosya, Resim, Avatar Eklemek

1- Gümrük Forumda mesajlarınıza, çok gerekli olmadıkça(mevzuat dökümanları dışında) dosya, resim vb eklemeyiniz.

2- Gümrük Forumda kendinizi tanıtacak avatarlar ekleyebilirsiniz. Ancak cinsellik içeren, propaganda içeren vs resimleri avatar olarak belirleyemezsiniz.
__________________
**Lütfen Forum Kurallarını dikkatlice okuyunuz.
**Forum\'da konu açmadan önce MUTLAKA arama yapınız.
**Rahatsız olduğunuz iletileri \"bildir\" tuşunu kullanarak ilgili moderatöre aktarabilirsiniz.
** Bize ulaşmak için: yoneticiler@gumrukforum.com
_admin_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Gösterilen 4 sayıda üye _admin_ adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkr etti:
onterefslofs (03-11-2012), teknocom (19-01-2010)
 
Şu Anki Saat: 17:21
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design