Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-03-2009, 19:07   #2 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
128 Mesajda 162 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Amazondan Kol saati

Alıntı:
ceros4´isimli üyeden Alıntı
merhabalar..
3-4ay kadar once amazondan 570$ degerinde bir kol saati aldım konya adresimi verdim.
Bugüne kadar ne saat,ne de gümrükten saatle ilgili bir bilgi elime ulaşdı. 2hafta önce PTT nin Konya Bölge Dağıtım Müdürlüğü ne gittim ismime herhangi bir paket bulunmadığını öğrendim.
Amazondan da yükleme,gönderi bilgisi alamadım dolayısıyle elimde posta takip numarası filan da yok.
Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Gümrüğe takıldıysa hangi gümrüktedir nereye gidip araştırmam gerekiyor?
BENİ BU KONU DA BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK MİNNETTAR OLURUM.
SAYGILARIMLA..

Sn, Ceros4

Son zamanlarda bahsettiğiniz şekilde çok mağduriyet yaşayan kişiler olduğunu görüyoruz. Bunun nedenide açıkçası anlaşılmış değil. Genelde satıcılar ürünü gönderdiklerini söylüyorlar. Alıcı kişiler ellerine ulaşmadığından şikayetçiler. Buradaki Posta idaresi gönderi olmadığı söylüyor.
Benim bu tarz durumlarda değerli üyelerimize tavsiyem, Ürünün göndericisinden , ürüne ait ve üzerinde postaya veriliş tarihi ve numarası,
alıcı adı , varış yeri gibi bilgileri içeren gönderi belgesini istemeleridir.

Bunun dışında maalasef yapacağınız bir şey yok. Söylediğim şekilde belge isterseniz kolaylıkla takip edilebilir.

Sayglarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:47
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design