Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-03-2009, 14:15   #4 (permalink)
terenova
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart RE: Amerika yada Çin den Elektronik Malzeme İthalatı Masrafları

Arkadaşlar,
Uzun zaman oldu krizden dolayı birşey getirtmiyoruz bu sıralar
Ancak eskiden Amerikadan getirtiğim elektronik malzemelerin faturalarında gümrük kodu olarak 8542.31.0000 yada 8542.39.0000 oluyordu menşei de US veya MY geçiyordu, tabi bu bilgiler malzemenin cinsine göre değişiyordur ama buradaki hesaplamalarda bu değerler kabul edilip bir örnek hesaplama yapılabilir benim gönderdiğim mesajıma bir kullanıcıdan pm aldım beni bilgilendirdi sağolsun ancak onun izni olmadan burada o mesajı yayınlıyamam. Ancak atlasgrup arkadaşım bu konularda bilgili gözüküyor bu forum üzerinde hepimiz için örnek bir hesaplama yapabilirse minnettar oluruz. Örnek olarak şöyle bir soruyu cevaplarsa sanırım herkes aydınlanır; Diyelim ki Amerikadan toplam bedeli 2000 $ olan 10000Adet 8542.39.0000 gümrük kodlu malzemeden Türkiyeye getirtmek isteyelim, Türkiye teslimi kargo fiyatıda 250$ olsun ve malzeme Türkiyeye gümrüğe girdiğinde kargo firması bizi arayıp "kargonuz gümrükte dosyaları bizde lütfen gümrükçünüzü gönderip belgeleri bizden aldırın takibini yaptırın" diyor. Tabi sanırım bu dosyayı kargodan devralmakta paralı, bu noktadan başlayarak başımıza gelecekleri ve masrafları zaman ayırıp anlatabilirseniz herhalde aynı soruyu bir daha soran olmaz ve önceden alacağımız malın maliyetini hesaplamayı başarırız. Şimdiden sabır ve yardımlarınız için teşekkürler.
terenova isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:44
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design