Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-03-2009, 21:22   #1 (permalink)
grell
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Dış Ticaret Mezunları Bakınız!

Çok önceden 2 seneliklerde en parlak bölüm işletme olarak görülüyordu ama son zamanlarda dış ticaret bölümü yıldızlaşmaya başladı.Bunda en büyük etken Türkiye nin ithalat-ihracat sektörünün gelişmesi ve Avrupa Birliği yolundaki gelişmeler vs.Ama malesef benim gözlemlerime göre şu sonuçlar çıkıyor.Lütfen dış ticaret mezunları ve okumakta olan arkadaşlar cevap versinler;
1.si Dış Ticaret bölümü AÖFde de var.Şimdi aöf dış ticaret bölümüyle herhangi bir myo da dış ticaret okumanın ne gibi farklılıkları var?Sonuçta kimi myo ları varki eğitimi O.Burda sonuç olarak günümüz lafı insanın kendini yetiştirme faktörü meydana geliyor.Yani aöf okuyanda normal myo okuyanda aynı derecede bilgiye sahipseler 2 side aynı işi bulabilirler.Zaten ülkemizde myo larda mesleki eğitim verilmiyor gibi bir şey.Burda ki farkı çok merak ediyorum arkadaşlar bana açıklarsanız sevinirim.Birde 2 tür okulda okuyanında amacı kpss ile devlet memuru olmaksa hiçbir fark yok gibi geliyor.Sizce?

2.si bazı kişiler dış ticaret mezunu olup kpss yi kazanınca devlet dairesinde 2500TL gibi ortalama maaş alındığını söylüyor!Bu gerçekten doğrumu?Ben açıklamak istemiyorum ama çok yanlış bir bilgi gibime geliyor???
grell isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:18
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design