Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-03-2009, 21:14   #1 (permalink)
trincess
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Eger sorun cikarirlarsa gumrukten nasil urun cekecegim?

Merhaba, Amerika'dan bir paket icerisinde 14 tane oje siparis ettigimi yazmistim, kisisel kullanim amacli. Ama acaba ürünlerimi teslim alamazsam ne yapmalıyım? Ürünlere shipping ucreti de dahil 100 dolarin altinda bir miktar ödedim, yani limitin altındayım. Memurlara kisisel oldugunu soyleyip Vergi + KDV ödeyerek kurtarabilir miyim, yoksa mutlaka bir müşavirin mi gümrükten çekmesi gerekiyor? İthalat kapsamına girerse çektirmek bana yaklaşık ne kadara mal olur? Kesinlikle geri göndermek istemiyorum, zaten başka bir siteden aldığım paket de yolda, onda da 14 tane oje var. Burada bulabileceğim ürünler olsa zaten bu zahmete katlanmazdım. Bugün istanbul paket posta müdürlüğü'nü aradı nişanlım, ona herhangi bir problem çıkmayacağını, vergi odemeye falan gerek olmadigini söylediler, iki farklı görevliydi bunu soyleyen. Ikinci siteden gelecek pakette zaten numune oldugu yaziyor ama yine de dert ediyorum...
Yine de eger gümrüğe çağrılirsam yanıma faturayi almalı mıyım yoksa hediye/numune olduğu konusunda ısrar mı etmeliyim? Celiskili ifadeler daha kotu sonuc verir mi?
Simdiden tesekkurler...
trincess isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:27
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design