Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-04-2009, 05:05   #1 (permalink)
mkilavu1
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Amerika'dan USB Flash Bellek Ithali

Merhaba,

Baslikta yazan konu ile ilgili olarak forumlara goz attim ancak ozel olarak sorumla ilgili komple bir cevap bulamadim.

Yardim istedigim konuya gelince:

"Amerika'dan 100 adet 4 GB VE 8 GB boyutlarinda USB Flash Bellek ithal etmek istiyorum. Bu bellekler tarafimca Amerika'da satin alinacak olup uzerlerine yine tarafimca cesitli programlar yuklenerek ticari maksatla Turkiye'ye getirilecek."

Bu konuda aklima takilan sorular ise soyle:

1) Urunlerin tum yasal vergileri odenerek Turkiye'ye yanimda getirmem mumkun mu?

2) Urunun icerisinde program yuklu olmasi (yuklenen programlar urun hafizasinin tamamini kaplamamaktadir) urunun mahiyetini degistirir mi?

3) Icerisinde yuklu programlar bedelsiz oldugundan satin alinan urune ek bir maliyet yuklememektedir. Bunun ispat edilmesi gerekli midir?

4) Amerika'dan ithal edilecek bu urunlerde CE uygunlugu aranmakta mi?

5) Toplam vergilerin %18 KDV ve %3 oraninda Kultur Bakanligina ait bir fona yatirilmasi gereken bir bedelden ibaret oldugu forumlarda belirtilmis, ancak icerisinde program yuklu olmasi sanirim bu durumu etkiliyor. Bu konu tam olarak acik degil. Biraz daha aciklamaniz mumkun olabilir mi?

6) Urunu Turkiye'de halen kurulu firmamin ithal edecegini dusunursek bu urunu direk sahis olarak benden almasi mumkun mu? Yoksa Amerika'da bir firmadan aliyor olmasi mi lazim?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkuler.
mkilavu1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:28
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design