Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-04-2009, 14:07   #9 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
127 Mesajda 161 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: ÖNEMLİ İngiltereden İthal Oyun Yardım Lütfen

Alıntı:
srilanka´isimli üyeden Alıntı
Merhabalar,
Ürünüm gümrüğe takılmış maalesef Benden ordino vs ücreti 500 tl ye yakın para istiyorlar ben onlara geri gönderilmesini istersem nasıl olacak dedim.Yine ücret ödemeniz gerekiyo belli bir miktar dediler.Ama bana pek inandırıcı gelmedi.Yani ben ürünü almak istemesem ödeme yapmak zorunda mı kalacağım?

Sn, Srilanka

Eğer ürünü almayacaksanız kesin olarak, Öncelikle ordino belgesini almayınız. Eğer Yurtdışındaki satıcı bu ürünün geri iadesinden dolayı oluşacak taşıma ücretini vs. ödemeyi kabul ederse, TNT bunun için satıcı firmadan bu ödemeyi yapacağına dair bir garanti alır ve ürünü geri götürür. Bu durumda sizin bir ödeme vs.yapmanız gerek yok. Sadece TNT firmasına bu ürünü kabul etmediğinizi ve geri gönderilmesini içeren bir talimat yazınız.

Bunun dışında eğer ürünü almayı düşünüyorsanız, Ordino,Ardiye, damga vergisi, matbu vergi, ödemelerinin dışında hizmet bedelide alırlar. Bu söylemiş oldukları tutarı biraz aşağı çekmeniz mümkün.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 08:41
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design