Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-04-2009, 22:14   #1 (permalink)
X-Calibur
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Yurt Dışından Kişisel Kullanım için Kargo ile Elektronik Müzik Aleti Getirmek

Merhaba Arkadaşlar...Artık,İnsanların aklına takılan her sorunda yaptığı gibi bende öncelikle internette araştırıyım dedim ve sitenize ulaştım.Başlıkları ve konuları biraz inceleyince buradan da soruma cevap bulacağıma emin oldum açıkçası.Öncelikle sitede emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etmek isterim...Arkadaşlar evde kendi şahsi kullanımım için bir elektronik müzik aleti (Org) almak istiyordum.Fiyat araştırması yaparken Yurt dışında- Malezya'dan uygun fiyat veren bir firmaya ulaştım.Bana Fedex aracılığı ile kargolama yapabileceklerini, ürünün 2-3 günde bende olacağını belirttiler.Kargolamayı benim talebime göre doğrudan Malezya'dan veya İngiltere'den yapabileceklerini söylediler.Ürünün fiyatı 2000 USD. ve ürün elde taşınabilir özellikte.(Yönetmeliklerde Müzik Aletleri için Öyle bir madde var bildiğim kadarıyla)
Benim öğrenmek istediğim, 1- Yurt dışından şahsi kullanım için 2000 USD'lik bir ürünü (Müzik Aletini) Fedex yoluyla gönderilerek satın aldığımda gümrük vergisi vb. ödeme yükümlülüğü varmı?Varsa yaklaşık bir fiyat verme şansınız olabilir mi? 2- Ürünün gönderildiği yer bakımından gümrük işlemlerinde, maliyetlerinde fark var mı?Yani İngiltereden gönderim veya Malezya'dan gönderim gümrük bakımından fiyat farkı yaratırmı?Hangisinde işlemler daha kolay olur?
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
X-Calibur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:26
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design