Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-02-2008, 13:23   #19 (permalink)
asiyan
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 18 kere teşekkür edildi
Standart RE: Gümrüklerde ne Müşavir nede Yardımcısı var .İşlemler yetkisiz kişilerce yapılıyor.

İrfan Beyin bahsettiği gibi evet gümrüğe giderken takım elbise falan saç kamyaj o biçim.. ama doğrusu hani memurlar beni pek sıkıştırmadı hepsini genellemek istemiyorum ama harbiden iyi memurlar var. Tescilde 3 memur var mesela..ben devamlı birine giderim.önünde işi yığılı da olsa bakarım böyle elimde 1-2 dosya imzalar gönderir..ama gerçekten çok zorlanıyorum, birşey soruyorum dalga geçiyorlar aaa bilmiyormusun falan..takmışlar 241'e..birgün dedim bu 241 nedir? (Hiç cezaya düşmediğim için bilmiyordum Dediler bu kanunun en önemli maddesidir nasıl bilmezsin..Cezayla ilgili bir madde olduğunu biliyordum ama 241 olduğunu bilmiyordum..Ben de gümrük kanunun her maddesinin önemli olduğunu ve ben işe yeni başladığım için bütün maddeleri tek tek bilmemiz gerektiğini, 241'in diğer maddelerden herhangi bir ayrıcalık ve üstünlüğe sahip olmayacağını söyledim. Benimle dalga geçen adama bir süre sonra gümrük kontrolü altında rejimin nasıl olduğunu sordum..(Gümrüğün çay ocağında geçiyor bu sohbetler) O ne falan oldu..ben de bilmiyorum anlatın da öğreneyim falan..Adam muayeneye bakıp geliyim diye kaçtı gitti yanımdan

İşe yeni başladım, birşey bilmiyorum ama bu adam 10 senedir bu işi yapıtyorsa ben bu tazyikle bu istekle bu azimle bu hırsla 2 senede by-pass ederim bu adamı..

Bayanım diye, yenityim diye aşağılamak, dalga geçmek, gümrük koridorlarında gerek mimikle gerek konuşmalarla şahsıma yapılan psikolojik baskılar beni yıldırmayacak aksine şevkimi daha da kamçılayacaktır.

Bu yüzden gümrük mesleğinin saygınlığı için disiplin altına alınması, irfan beyin bahsettiği gibi at hırsızı tipli insanların elinden çekip alınması, bu işi yetkin, seven , dürüst, bilgili, uzman kişilerce yürütlmesi, benim gibi bu işe yeni başlayanların ve başlayacakların sistematik bir eğitimden geçmesi şarttır
asiyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:05
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design