Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-04-2009, 13:16   #1 (permalink)
vanessa
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart ACİLL!Hollandadan Ürün İthalatı

Değerli arkadaşlar;

Hollandadan tabaklanmış boyanmış kullanılmaya hazır tabakalar halinde deri ithal etmek istiyorum.Firmadan DDU (Gümrük Resmi Ödenmemiş Olarak ) teslim şeklinde 10.000 € tutarında alım yapmak istiyorum.GTİP kodunu tam olarak bulamadım.Üründer Boy:200 En: 110 Yükseklik :30 cm(Palet yüksekliği dahil ) Ahşap Nakliye paleti ile 3 parça olarak ithal edilecektir.Konu ile ilgili olarak;

1) Gümrük işlemlerinde ihtisas gümrüğü geçerli mi? eğer ihtisas gümrüğüne girecekse ,burası neresidir.( İstanbul - İzmir -Ankara vs..gümrüğü )

2) Yaklaşık 10.000€ olan DDU teslimatı ile gelen bu satınalma ile alakalı
yapmam gereken işlmler nelerdir?

3)Bu işlemler için her türlü masrafım (-kdv-komisyon-evrak -pul - vb. ) yaklaşık ne kadardır.

4) Hollanda'ya has ithalat mevzuatımız var mı? Satıcı firma ile özellikle görüşmemiz veya talep etmemiz gereken belge ve sorunlar varmı?

5) Bu deriyi tekstil maddesi (döşeme veyahut mont imalatında kullanılmak üzere ) olduğunu düşünerek getirebilirmiyiz?Bunun bize faydası varmıdır?

6) İthalatımız süreklilik arzedeceği için deniz mi yoksa karayolu mu tercih edilmelidir.

Bu konuda bilgisini bizimle paylaşak ve yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.Daha detaylı bilgi istenmesi halinde istenilen konuyu yazabilirim.

Teşekkür Ederim.
vanessa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:33
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design