Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-04-2009, 22:51   #1 (permalink)
r9naldo
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Çok Çok Kritik bi soru.......

Tamam yeniden yazıyorum konuşma tarzı şeklinde yazdığım için kusura bakmayın tekrar özür diliyorum onun için...

31.03.2009 Tarihinde Yurt dışından (ebay) den telefon siparişi verdim telefonun nereden geleceğini bilmiyordum satıcıya sordugumda 5-7 gün içerisinde elinde olur garantisini verdi aradan 7 gün geçti PTT sitesinden Takip numarası ile ürün gelmiş mi gelmemiş mi diye bakmak istedim hem yurt içi kontrolünü hemde yurt dışı kontrolünü yaptım PTT nin takip sorgulama sayfalarından Telefonun giriş kaydı önce İstanbul Upim'e ardında da Zonguldak Gümrüğe yapılmıştı.Zonguldak Gümrüğe geldiğini görünce heralde adreste bi terslik var şeklinde düşündüm çünkü ben karabükte oturuyodum.Aradım Zonguldak Gümrüğü ve sordum ..... ...... adına bi paket olacaktı dedim onlarda muayenesi yapılıp uygun veye uygun olmama durumuna göre karar verilecek dediler ondan sonra hiç aramadım ne zonguldak gümrüğü ne de başka bi yeri sonra biraz internette araştırdıktan sonra telefonun yasak bi madde oldugunu öğrendim..

Sonra Tekrar PTT takip sayfasından baktım takip kodu ile Paketin akıbeti ne olmuştu acaba diye ? Paket geri yollanmıştı.Önce İstanbul Upim ordan da Geldiği ülkeye Çin'e,aradan 7-8 gün kadar geçti Telefon Çine ulaştı,Telefon diyorum çünkü Telefon gelecekti. Bu arada ben satın aldıgım arkadaşa telefon geri iade edildi sizin ülkeye en kısa zaman da gelir diye bi bildiri emaili attım ve Paramı geri ödemesini dile getirdim.Derken ems nin sayfasından baktım telefon yani paket çine ulaşmıştı satıcıya dedim paramı gönder biraz üslubumda değişmişti artık çünkü hem param ondaydı hemde parasını ödediğim paket her ikiside ondaydı haliyle geriliyor insan neyse Satıcı bana gelen paketin boş olduğunu söyledi.Paketin içinde ne telefon ne de aksesuarların olmadıgını üzerine basa basa söyledi ve ekledi sizin ülkenizde birileri paketi boşaltmış dedi ve ondan sonra bana para iadesi ile ilgili hiç birşey yazmadı....

1) Ben telefonu görmedim ellemedim PTT görevlisine de aldıgıma dair imzalı bi beyanda bulunmadım Kim boşalttı peki Paketi ?

2)Satıcı Kutunun boşaltıldıgını söyledi ve ülkesine bomboş kutu gönderildiğini dile getirdi

3)Bom Boş kutuyu neden iade etsinler ? hiç mi bakmıyo ems nin görevlileri ne var bu kutunun içinde diye hiç mi sormuyo ?

4)Ben kutunun boş gönderildiğine inanmıyorum satıcı yalan söylüyor bence ama en azından bilir kişi ifadesi ile bunu ispatlamak istiyorum...

5)Ne yapmalıyım ?
r9naldo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design