Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-04-2009, 03:40   #4 (permalink)
mbdeniz
Üye

Teşekkür: 1
8 Mesajda 8 kere teşekkür edildi
Standart RE: 100 adet solar cell (güneş hücresi)

Oncelikle yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. Aciklayayim:
Bu urun yaklasik 8cmx16cm gunes paneli yapiminda kullanilan gozelerden (Gunes hucresi) 1 adedi ise yaramamakta bu yuzden 100 adet aldim. 100 adet toplami 169 usd yani 100 tane 8x16cm gunes gozesi aldim. tanesi 1.69 oluyor. Ama bunu satmak icin almadim. Zaten 1 adedi 0.5 volt enerji uretiyor. Tek basina bir ise yaramamakta. Bunu elektirigi olmayan bag evinde kullanacagim. Panel olarak burada cok yuksek rakamda. O yuzden ihtiyacim kadarini kendim panel yapmak suretiyle getirmek istedim. Bu baglamda, bunun bu sekilde ticari mahiyette olmadigini izah etmem, kabul gormesi guc mu?

Saniyorum vergiden muaf bir urun. (Bu tur enerjileri tesvik icin diye biliyor olmakla emin degilim)

Sahis olarak aldim, vergi mukellefi degilim. (Ticarethane sahibi degilim)

Bu durumda nasil yol izlemeliyim? Bunu alabilmem mumkun degil midir? Mumkun ise ve Gumruk vergisinden muaf ve-veya degilse 169 usd uzerinden 100 euroyu gecen kisim icin mi vergi oderim ya da nedir..?

Konuya tam vakif olmamakla birlikte sagdan soldan okuduklarimi anlamaya calistigimdan, yazdiklarim konu disi kaliyor ya da sorularim anlamsiz geliyor olabilir. Ozur dilerim.
mbdeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:51
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design