Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-04-2009, 00:05   #1 (permalink)
Ram
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cok Acil..! Lutfen..Kamerun'dan ithalatta odeme sorunu

Herkese Merhaba,

Bu konuda bana yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.
Kamerundan bir urun ithalat ediyoruz.Kamerunlu firma ile ilk defa calisiyoruz ve basta %20 dokuman karsiligi on odeme ve %80 L/C olarak anlastik ve bill of lading ve insurance belgelerinin soft copy olarak internetten aldik,sonrasinda bu belgeler ile bankaya %20 on odemeyi yaptik. toplam ithalat bedeli 13000 dolar, %20 si yani 2600 dolar gonderdik.Kamerundan gelecek urunler guney afrika aktarmali gelecekti. Urunler yola ciktiktan sonra nakliye firmasindan email aldim ve bana dediker ki: kamerundaki tedarikci firma ile sorun yasiyoruz,bize nakliye ucretini odemedikleri icin onlara original bill of lading ve diger dokumanlari gondermiyoruz, eger nakliye ucretini direk bize gonderirseniz original dokumanlari size gondeririz dediler.Ancak ben guvenmeyerek tedarikciye durumu acikladim. Nakliye firmasinin web sitesinden urunleri bir yandan takip edebiliyorum nerde olduklarini, ve su an nakliye firmasinin urunleri guney afrikaya goturdugunu ve ordan cikmadigini gordum.hala ordaki limanda bekliyor gozukuyor.
Su an tedarikci firma bize email atti ve bu nakliyeci firmaya odemeyi yapamadiklarini ve bu yuzden farkli bir nakliyeci ile anlasicaz ancak ekonomik olarak sorunlar yasiyoruz,cunku yurt disindan baska firmalar ile de hep on odemeli calisiyruz ve hepsinin sigorta,vergi masraflarini karsilamakta zorlaniyoruz dediler.onceki gonderdiginiz 2600 doalr uzerine 5000 dolar daha gonderebilirseniz, toplam odeme olan 13000 dolardan dusecek sekilde ayarlicaz dediler.
Su an bu 5000 dolari gonderme konusunda kararsizim.Sonucta toplam kalan miktardan dusecegiz diyorlar ancak, tekrar yeni bir bill of lading hazirlamalari gerekmicek mi? ben on odemeyi onceki gonderdigi bill of lading e gore yaptim.sonraki yaptigim odeme neye gore olcak.
Baska bir cozum yolu var midir acaba?Acil yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.Tesekkurler
Ram isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design