Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-04-2009, 14:37   #2 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
126 Mesajda 160 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Çin - Antalya Kargo ile Tekstil İthalatı

Alıntı:
gokhanasyali´isimli üyeden Alıntı
Değerli arkadaşlar,

Çindeki bir firma ile tektil üzerine bir anlaşma periyodu içerisindeyim. Şu an için bir dükkanım yok sadece deneme amaçlı alıp internet üzerinden satmayı düşünüyorum. İlk etapta düşündüğüm miktar 61 parça hazır giyim. Ürünleri bana DHL ve UPS ile göndermeyi düşünüyorlar. Kargo ile geleceği için nasıl bir gümrük uygulaması olacak ve 61 parça hazır giyim ki bunların çoğu TShirt ne kadar gümrük öderim. Ben bunu merak ediyorum.

Saygılarımla

Sn, gokhanasyali

Hayırlı olması dilerim.

Öncelikle şunu belirteyim. bu miktarda ürün alımı ticari miktarda olduğundan, şahsi olarak değilde mutlaka bir ticari işletme adına getirmeniz gerekir. Şahsi olarak ancak farklı ürünlerden, kendi ihtiyacınızda kullanacağınız miktarda 2-3 adet gibi getirebilirsiniz.

Bunun dışında bir işyeri açıp getirdiğiniz varsayar isek;

Ürünler tişört ise;
Gümrük Vergisi : % 12 ( Ürün değeri+taşıma+taşıma sigorası üzerinden)
KDV : % 8 (ürün değeri+taşıma+taşıma sigortası+gümrük
vergisi+ardiye bedeli üzerinden)
Damga Vergisi : 33 TL

Ordino ve Ardiye : 250 TL
Gümrük Hizmetleri: 230 TL

Tekstil İthalatı KAYDA TABİ dir. Ancak sizin getireceğini bu miktar brüt 50 kg geçmediği taktirde, bu uygulamadan muaf olur.

Daha sağlıklı bir maliyet çıkarılabilmesi için satıcıdan alacağınız bir teklif faturasını görerek bunun üzerinden yapılmasında yarar vardır.

Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:39
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design