Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-02-2008, 23:42   #4 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 562
Teşekkür: 0
19 Mesajda 37 kere teşekkür edildi
Standart RE: cinden Ruzgar Turbini(generatoru) ithalati..


Alıntı:
bbayrakdar´isimli üyeden Alıntı
merhaba
8502.31.00.21.00 g.t.i.p

Elektrikli makina ve cihazlar ve bunların aksam ve parçaları; ses kaydetmeye ve kaydedilen sesi tekrar vermeye mahsus cihazlar; televizyon görüntü ve seslerinin kaydedilmesine ve kaydedilen görüntü ve sesin tekrar verilmesine mahsus cihazlar ve bunların aksam, parça ve aksesuarı
Elektrik enerjisi üretim (elektrojen) grupları ve rotatif elektrik konvertörleri:
- Diğer elektrik enerjisi üretim (elektrojen) grupları:
- - Rüzgar gücü ile çalışanlar:
- - - Diğerleri:
- - - - Gücü 100 kVA.dan az olanlar
g.vde  2,7  kdv  var  tabi
garanti  belgesi
Değerli arkadaşım bbayrakdar
Lütfen ukalalık gibi algılanmasın fakat Gümrük işlerinde en önemli şey tarife belirlenmesidir. Eşyanın tam özelliklerini bilmeden tarife vermek yanlış neticelere sebep olur. 8412 dede rüzgar motorları var
acaba hangisi doğrudur. Bunu bilmek için eşyayı iyi analiz etmek lazım

84.12 Diğer motorIar ve kuvvet hasıI eden makinalar:

8412.80 - Diğerleri:
8412.80.10.00.00 - - Buharla çalışan makinalar
- - Diğerleri:
8412.80.80.10.00 - - - Sivil hava taşıtlarında kullanılmaya mahsus olanlar
- - - Diğerleri:
8412.80.80.90.11 - - - - Rüzgarla çalışan motor ve makinalar
8412.80.80.90.19 - - - - Diğerleri


Buda izahnameden açıklaması

(D) RÜZGARLA İŞLEYEN MOTORLAR (YEL DEĞİRMENLERİ)
Bu grup bir pervane veya rotorun kanatları üzerine çarpan rüzgarın etkisinin doğrudan doğruya mekanik bir kuvvet haline getiren bilcümle motorları (rüzgarla işleyen motorlar ve türbinler) içine almaktadır. Bunların pervane veya rotor kanatları ekseriya müteharrik olup, kademeli olarak ayarlanabilecek şekildedir.
Genellikle belli bir yükseklikte madeni bir pilon üzerine monte edilmiş olan pervane veya rotorlar, kaidelerine dik olarak fırıldak teşkil eden bir kuyrukla veya rüzgarın yönüne göre pervane veya rotoru çeviren benzeri diğer bir tertibatla mücehhez bulunmaktadır Elde edilen mekanik kuvvet, genellikle dikey vaziyetteki ana milden (şaft) yerde yatay vaziyette bulunan bir mile dişli tertibatla intikal etmektedir. Rüzgarla işleyen bazı motorlar (depresyonlu motorlar) oyuk satıhlı kanatları ihtiva etmekte ve oyukların içinde pervanenin dönmesinden hasıl olan basınçlı hava kapalı bir boru içinde aşağıda bulunan depresyonlu küçük bir türbine sevk olunarak onu çalıştırmaktadır.
Rüzgarla çalışan motorla genellikle düşük kuvvette motorlar olup, çoğunlukla arazi sulama tesislerindeki tulumbalarla drenaj tulumbalarının ve küçük elektrik jeneratörlerinin çalıştırılmasında kullanılmaktadır.

Rüzgarla işleyen bir pervane veya motor tertibatıyla mücehhez bulunan ve böylece bir bütün teşkil eden neviden elektrik jeneratörleri ile "moulinets" denilen ve uçakların gerisindeki hava akımından faydalanarak tek veya çift kanatlı bir pervane ile çalışan neviden küçük elektrik jeneratörleri bu pozisyon haricinde kalır (85.02 pozisyonu).
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 
Şu Anki Saat: 07:57
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design