Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-05-2009, 21:22   #1 (permalink)
icetin
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Çin'den imitasyon güneş gözlüğü ithalatı

Unlu bir markanın unlu bir modelinin cok kaliteli bir imitasyonunu almak ve ebay uzerinden yurtdisina satmak istiyorum. Kendim de yurtdisinda okuyorum zaten, o yuzden bilgimin oldugu ve dilini konustugum ulkeye satmak istiyorum.

Bu gozluklerin ithalatındaki regulasyonları soyleyebilir misiniz? Almak istedigim gunes gozlugu kemik cerceve ve polarize camlı (en azından satıcı oyle diyor, ne kadar oyledir bilemem). Gtip'si su an aklimda degil fakat 25 adete kadar gozetim belgesinden muaf.

25 adetin cif bedeli 225$. Benim sirketim yok (sahis sirketim bile). Kisi olarak gumruk musavirlerine vekaletnamemi vererek gumrukten cekmek istesem ne kadara patlayabilir?

CE gibi bir takım belgeler istenir mi? Imitasyon diye bir sorun cikar mi? Sonucta burda satmayacagim ama satcak bile olsam malum sitelerde aynı urunu 100tl'ye kadar satanları gorunce, ithal icin bir yol olduguna emin oldum.

Cevaplarinizi bekliyorum.

* Daha once acilmis konuyu okudum fakat o 5000 kadar alimli, fazlasiyla profesyonel bir ithalatci oldugundan isime yaramadi.

* Transit ya da dropshipping yapmak istemiyorum. Urunler ille de elime gecsin istiyorum. Cin'den kargolanacagini soyleyince ragbet dusuyor ve zaten ipler de sizin elinizde olmuyor dropshippingde.

225$ a ne kadar daha eklemeliyim ki gumrukten sorunsuzca cekeyim?
icetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 06:46
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design