Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-05-2009, 23:36   #8 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
127 Mesajda 161 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Mücevherat ithalatı için vergiler nedir?

Alıntı:
fsmceyhan´isimli üyeden Alıntı
şu an şahıs firması olarak iletişim sektöründe faaliyet gösteriyoruz.bu sorun olmaz ama vereceğim sipariş çok maliyetli olur mu bunun fizibilitesini yapıp daha sonra işlemlere başlamak istiyorum e-ticaret portalı ve domain alacağım.kaba tabirle 150 dolarlık bir malın benim elimde olması (gümrük,ordino,ardiye vs.)ortalam ne kadara mal olur?ve buna ordino ve ardiye ücretleri ödeme konusu kati bir konumudur?

Yukarıda masraflar konusunu izah ettim. Ordino ve Ardiye malların Hava Kargo yoluyla gelmesinde oluşur.
Vergi oranlarını belirttim.Bunun dışında dah öncede belirttiğim gibi vergi
tutarını hesap edebilmek için, bir örnek fatura hazırlayıp iletin bunun üzerinden vergi hesaplaması yapalım.

Örnek faturada;
Geleceği ülke, Malın cinsi, Mamül maddesi, miktarı, işçilik ve kıymetli metal değeri, takılı taş var ise bunların adları, miktar ve tutarları, biliniyorsa kargo ücreti de yazacak şekilde düzenleyiniz. Buna göre örnekleme yapılarak hesaplıyalım.
Yada satıcı bir firmadan yukarıdaki bilgileri içeren bir örnek fatura isteyiniz. Onun üzerinde hesaplıyalım.
Bunun dışında verilecek tutar sonradan yanıltıcı olabilir.
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:57
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design