Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-02-2008, 08:38   #7 (permalink)
FatihK
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Bedelsiz ithalatta CIF degerleri ve 3 yas konusu

Asiyan,
Cok tesekkurler ozel ilginize. Bu konuda ince hesap yapmadan boyle bir ise kalkismak beni korkutuyor; sonra arabayi getirip gumrukte beklemedigim bir fiyat veya problem olursa, donusu de yok bu isin.
Acikcasi ben henuz almadim getirmek istedigim arabayi. Benim donusum yaza, dolayisiyla bu ay almak istiyorum ki burda uzerimde 6 ay kayitli kalsin getirmeden once. Almak istedigim araba ise 2005 Mazda RX-8. Sayenizde anladigim kadariyla 2005 model 3 yas siniri konusunda problem yaratmayacak.

http://screencast.com/t/EkOAq8lQc6

Yukardaki linkte de goreceginiz gibi arabanin 2008 model fiyatlari (ki arabanin 2005 fiyatlari da dolar bazinda yakin degerler idi; model degismedi) Amerika ve Turkiye arasinda cok farkli. 2005 model icin de bu fiyatlari baz alirsak, 3 yil eskime payi (%58), OTV ve KDV'den sonra bile kabaca $10,000 gibi bir fark yaratiyor. O yuzden CIF bedeli konusunda hassasim. Yukarida Turkiye'deki distributorun internetteki vergisiz fiyati CIF fiyati olacaksa, bu isten vazgecmem gerekecek.

Ayrintilara girdigim icin kusura bakmayin; butcem sinirli ve bu hesabi onceden yapmam gerekiyor.

Tekrar cok tesekkurler yardimlariniz icin. Saglikla kalin.
-Fatih
FatihK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 08:35
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design