Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-05-2009, 17:30   #58 (permalink)
tipitip
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ SINAVINA HAZIRLIK

Merhaba,
Öncelikle 19 mayıs gençlik bayramınız kutlu olsun. ve arkasından da burada emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bugün nette araştırma yaparken tesadüfen formunuza rastladım ayrıca da memnun oldum. Forumda biraz gezindiğimde ileride soracağım sorularıma cevaplar buldum fakat tecrübeli müşavir ve müşavir yrd. üyelerden bazı konularda bilgi almak istiyorum. Zaman ayırıp cevaplarsanız memnun olurum.

2003 yılında B karnesini almaya hak kazandım ve 2007 yılında da Bursa bölge den karnemi aldım. Fakat karnemi aldığım süreden beri gümrük müşavir deneyimim olmadı. Bulunduğum ilde müşavir firma bulunmadığı için.İşletme lisans/dış ticaret ön lisans/ işletme yuksek lisans mezunuyum. Dış ticaret eğitiminide tamamladım (eğitimin pratikden etkili olmadığını bilmeme rağmen) Artık karnemle ilgili çalışmak istiyorum fakat tercih seçeneklerim hakkında bilgim yok. Öncelikle müşavirlik firmasında stajı başlatıp A karnesini almakmı, yoksa karneyle+ingilizceyle uluslararası bir firmada yer almakmı daha az zaman gerektirir. Müşavirlik sınavında sözlü sınva varmı bilmiyorum fakat geçen senelerdeki sınav sorularını incelediğimde kanun/yönetmelik çalışarak (kursa gitmeden) başarılabileceğine inanıyorum. Bu konudaki çabanızda bence çokdeğerli..

Eğer bu konuda tecrübelerinizle bir yönlendirmede bulunabilirseniz bende müşavirler arasında ve ya uluslararası bir firmada dış ticaret bölümünde yer almak istiyorum. Aksi takdirde karnemi kullan(a)mayacağım..Buda emek israfı demektir..

Yorumda bulunan üyelere teşekkür ederim.
tipitip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:16
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design