Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-05-2009, 21:58   #3 (permalink)
web_cini
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
web_cini - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: çinden usb getirimi ile ilgili

Alıntı:
karaturann´isimli üyeden Alıntı
belki buradaki herkes bayağı bi iş adamı sizleri rahatsız ettiğim için özür diliyorum.Ama bana yardımcı olacak birini bulamadım çevremde ve nette,
ben İTÜ de gemi inşaatı müh. okuyorum 3. sınıf öğrencisiyim ve ticarete denemek istiyorum tecrübe için araştırdım biraz bana ne mantıklısı çinden alibabadan usb alıp türkiyede satmak geldi ve ben ltd şirketi filanda değilim.
anlaşılacağı gibi acaba ben 100 tane tanesi o dolardan usb alsam moneyGram ile ödemeyi yapmsa 2 günde dağıtımı veriliyor bir haftada türkiyeye gelir dendi acaaba ben direkt ev adresimi versem o bana gelir mi?
onun için vergi ödemek zorunda kalırmıyım bana gelecek olan ürün FOB yani cargo masrafı dahil acaba şirket olmadığım için bir sorun yaşar mıyım?
ve benim adresime kadar gelir mi ptt ile kargo ücretini ödemek maksadıyla yada gümrüklerde malımın peşinde mi?koşarım lütfen bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.
Getireceğim ürün:

Corsair Flash Voyager 64GB USB Flash Drive
See larger image: Corsair Flash Voyager 64GB USB Flash Drive
Material: Plastic
Storage Capacity: 64GB
Dimensions: .06" x 0.9" x 0.47" (77.9 mm x 22 mm x 12.05 mm)
Productline: Corsair Flash Voyager
Features (BD): Encryption support, Shock-proof, Waterproof
Capacities: 1GB 2GB 4GB 8GB 16GB 32GB 64GB
nufacturer: Corsair
FOB Price : US$11 China/Shenzhen
Payment Terms : T T,Western Union,MoneyGram
Min.Order : 100 Piece/Pieces
Delivery Time : 3 Days
Place of origin: Taiwan
Model No: Corsair Flash Voyager 64GB USB Flash Drive
Port: shenzhen
Supply Ability: 15000 Piece/Pieces per Week

Bahsettiğiniz internet üzerinden satış yapan siteler ile ilgili konular mevcut forumda lütfen Flash Bellek ile ilgili yazıları okuyunuz...
web_cini isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:31
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design