Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-06-2009, 04:52   #1 (permalink)
solkirans
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Marka ithalatı

Merhaba
Öncelikle size bulunduğum koşulları sayayım

Çinden ithalat yapmak istiyorum
daha önce hiç ithalat yapmamış, ithalat ile ilgili izni olmayan ( eğer böyle bir izin belge vs var ise ) bir işletmem var.

Intel marka bilgisayar işlemcileri
Kingston marka flash bellekler
Sandisk marka hafıza kartları getirmek istiyorum

Siparişimin toplamı aşşağı yukarı 5000 usd gibi olacak, 5000 dolarlık siparişin koli hacmi de taş çatlasın 1 metre küp ve 50 kilo ağırlığında olur.

şimdi sorularımı sorayım

Mal marka sebebiyle gümrükte takılır mı? ( Arkadaşım Nikon marka fotoğraf makinesi getirdi aşşağı yukarı 800 dolar civarında, gümrük vergisi ödemedi ve distrübitörü tarafından engellenmedi, bu gümrük sisteminin iyi çalışmamasından kaynaklanan bir istisna mıdır? O kutunun içinde eroin olsaydı yine o mal oradan geçecek miydi? Yoksa bir kanuna dayanarak mı malı serbest bırakmışlardır? )
Eğer markasız ürün getirirsek satış sırasında teknik servisin olması gerekli mi? Olmadığı takdirde malı gümrükten alamıyor muyuz? Teknik servis yerine " bozuk malı gönder yenisini al " gibi bir sistem uygulasak yine de izin vermiyorlar mı?
Gümrük müşavirleri hangi konularda yardımcı oluyorlar, bir gümrük müşaviri ile çalışmanın maliyeti nasıl oluyor? Ücretler muhasebeci ile çalışır gibi devamlı mı ödeniyor, gelen parti mal başına mı ödeniyor? 5000 usd lik bir ürünü gümrükten alıp işletmeme getirdiğinde, yani tüm gümrük işlemleri ile uğraştığında bana ortalama ne kadar fatura çıkartır?
Malın gümrükten bir gümrük müşaviri olmadan hiç başım ağrımadan çıkması için hangi belgeleri almam gerekir?
Vergiler aşşağı yukarı yüzde kaç olur?

Şimdiden hepinize teşekkür ederim
solkirans isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:32
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design