Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-06-2009, 23:16   #2 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
127 Mesajda 161 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Almanyadan gelen eşyalar!lütfen yardım edin!

Alıntı:
artemisia´isimli üyeden Alıntı
arkadaşlar merhaba,

bir süre önce Almanyadaki eğitimimi tamamlayıp döndüm. bazı eşylarımı kilo sırından dolayı beraberimde getiremedim. oradaki tanıdıklar beraberlerinde getireceklerdi, ancak öğrendim ki bu eşyaları geçen hafta posta ile yollamanın daha iyi olacağına karar verip adresime postalamışlar!!!

içerisinde bolca kitap, hediyelik eşyalar, saç kurutma makinesi v.b. kişisel elektronik eşylar, kıyafetlerim,bolca çikolata, makyaj malzemelerim ve iki şişede içkinin olduğu bir bavul ve bir koli.

şu anda paniklemiş durumdayım. gümrükte ne gibi sorunlarla karşılaşırım? herşeyden vazgeçtim kitaplarım ve bazı kıyafetlerim benim için çok önemli.
ben bu konuda bilgilendirir misiniz lütfen?
Sn, artemisia

Kişisel kullanılmış eşyalar da sorun olmaz. Hediyelik eşya, çikolata, içki konusunda gümrük vergilendirmeye gider. O nedenle getiren kargo şirketinden evraklarını alarak, gelen eşyanın tam bir listesini hazırlayarak ilgili gümrüğe müracaat etmek gerekir. Öğreniminiz ve mezuniyetiniz ile ilgili belgeleride ibraz ediniz.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:35
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design