Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-06-2009, 23:25   #6 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
128 Mesajda 162 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: 50 Adet solar panelin yolcu ile girişi?

Alıntı:
Talha Yasin Yörük´isimli üyeden Alıntı
YOLCU BERABERİNDE O EŞYADAN ANCAK 1 ADET YURDA SOKABİLİR 50 ADET ADET SOKMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR. YANİ O MALI ALMAN PEK MÜMKÜN GÖRÜNMÜYO ANCAK BİR ŞİRKETİNİZ VARSA ONUN ÜZERİNDEN İTHALAT YAPABİLİRSİN BUNUDA İNCELEMEN GEREKİR ÇÜNKÜ ALCAĞIN ÜRÜNÜN TÜRKİYEDE DİSPRİTÖRLÜĞÜ WARSA YAPAMAZSIN. İTHALAT YAPMAKDA BAYA Bİ KÜLFETLİ OLUR.

Sn, YÖRÜK

Distribütörü olan bir ürünün İthal edilememesi diye yasal bir engel yoktur.
Distribütörü olan Markalı ürünlerde, o markanın orjinali olması kaydıyla Paralel İthalat kapsamında her ürün İthal edilebilir.[hr]
Alıntı:
Cyber_X´isimli üyeden Alıntı
Öncelikle böyle bir paylaşım sitesi oldugu için yetkililere tsk ederim.
Ben Bir Üniversitenin son sınıf ögrencisiyim bir proje için Bu panellerden gerekli ve ebay da buldum bu ürünü USA daki bir akrabamla getirtmeyi düşünüyorum.Acaba gümrükte sıkıntı olurmu bunu ögrenmek istiyordum.
Cvp veren herkeze şimdiden çok tsk ederim.

ürünün linki:http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...:X:RTQ:US:1123

Sn, cyber

Bu konuyu şu şekilde düşününüz.
Ben evimin çatısına kurmak amacıyla kendi ihtiyaım için bu panellerden getirmek istiyorum. Bunun için en az 50 panele ihtiyacım var diyelim. O nedenle bunu kurabilmek için 50 adet paneli kendi adıma getirebilirim. 1 adet le bu işi yapamıyacağıma göre sorun olmaz. Kaldıki 100 adet getirip çatısına kuran arkadaşlarımız var. Gümrükte sorun yaşamadılar.
Yurda gelen yolcu yanında getirebilir. 100 -1500 avro arası ise kıymeti
% 10 sabit vergi öder alır.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:18
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design