Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-02-2008, 22:42   #2 (permalink)
imza
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 20 kere teşekkür edildi
imza - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: HERKES İTHALAT YAPABİLİR Mİ?

Alıntı:
lacka35´isimli üyeden Alıntı
Selamlar;
Ben bir kırtasiye dükkanı işletmekteyim.Malı daha ucuza alabilmek ve toptan satabilmek çin'den ithalat yapmak istiyorum."Kırtasiyeci" ticari ünvanıyla ithalat gerçekleştirebilir miyim?yoksa dükkanımı şirkete çevirmem mi gerekir?hem diyelim siparişi verdim parayı mal gelmeden yatırmam riskli olur mu?malın nerde olduğunu ve ne zaman varacağını nasıl takip edebilirim?malı gümrükten nasıl çıkarabilirim?

Benim gibi sıfırdan başlamayı düşünenler için sabırlı,anlayışlı ve yardımsever arkadaşlar baştan sona neler yapılması gerektiğini anlatırlarsa çok memnun olurum.
merhaba sayın forum üyemiz :Her sorunuza sırasıyla cevap vermek istiyorum.Öncelikle alacağınız ürün ve firma belirlenmiş fiyatta anlaşmıssnız mal bedelini nasıl yatıracağınıza dair bir çok ödeme şekilleri vardır.Örneğin:vesaik mukabili ( yani malın bir kısmı üretime başlanması için ödenir daha sonra malın yüklendiğine dair belgeler ve daha fazlası bankanıza gelir bankanızdan belgeleri alınca ödemeyi yaparsınız.)

Yada akreditif kullanmak daha iyide olabilir sizin için biraz masraflı olmasına rağmen.

Vergi mükellefi olan her kişi ürün ithal edebilir.Ayrıca eğer dış ticaret firması kurmak istiyorsanız linki tıklayabilirsiniz. http://www.gumrukforum.com/forum/ithalat-sirketi-kurmak-icin-gerekenler-nelerdir-t-258.html

Malı çekimi gümrükçülerle ve nakliye firmasıyla nerde olduğunu takip edilebilirsiniz.

Ama bence ilk defa bir ithalat gerçekleştirecekseniz bir dış ticaret danışmanlık şirketinden yararlanmaya bakın çünkü işi henüz bilmediğiniz için en azından astarı yüzünden pahalıya gelmez.
imza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design