Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-07-2009, 01:15   #65 (permalink)
sdt85
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

Alıntı:
ferdiguner´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Olayı belkide bazı şeylerden haberdar olmadığınız için değişik şekillerde yorumluyorsunuz düşüncelerinize saygılıyım fakat gümrüklerde birçok karneli arkadaşımız ne yapacağını karnesiz elemanlara soruyor mevzuat kanun bilgisi alıyor gümrükte iş takip etmek deil asıl mesele takip edilen dosyayı hazırlamak.Ben bir gümrük müfettişi torunu ve dış ticaret öğrencisiyim ne olduğumu çok iyi biliyorum bu konuyu açan maalesef yıkıcı bi arkadaşımız onun düşüncelerinede saygımız var fakat karnesiz elemanlara gümrük bilgileri sınanarak karne verilse yada yetki verilse bu işi yapan herkez eşit olsa sizcede daha iyi olmazmı?

burada genelleme yapmışsınız demişsinizki yardımcı karneliler karnesizlerden bilgi soruyor ben haydarpaşa erenköy ve ahl gümrük müdürlüklerinde calıştım ve yaptığı işin hakkını veren o kadar cok karneli arkadaşım varki inanamazsınız. Öncelikle karne almak o kadar basit bir şey olmamalı .3 sene staj olayı fazla gibi görünüyor ama bence çok faydalı bir süre . herkes hakkıyla karnesini alacak işini yapacak.karnesiz eleman çalıştıran gümrük müşavirleri bu kısır döngüyü çeviriyor .çünkü biliyorki karnesi adamdan alacağı verim daha fazla sözünden kolay kolay çıkamaz maliyeti az ama karneli adama bunların birini bile yapsa hemen karşılığını göreceğini biliyor .İkinci ayak ise gümrük idarelerindeki en üstten başlayan hiyerarşi üç sene calıştım ve bunların ne demek olduğunu biliyorum.İrfan beyide mücadelesinden dolayı kutluyor ve başarılarını diliyorum .Son bir söz de müsteşarlığa hangi akla hizmet 706.ncı maddedeki " sınav koşullarını sınavın olduğu yıl başından itibaren sağlayanlar girebilir " ibaresini koydunuz . 1080 günü doldurduğumuz halde sınava giremeyen o kadar cok arkadaşım varki yazık gerçekten
sdt85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:14
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design