Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-07-2009, 12:33   #1 (permalink)
glasbergen
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Elektrikli Süpürge İthalatı

Selamlar,

Çin'den gümrük kodu 85081900 olan elektrikli süpürge ithal etmek istiyorum. İlk başta 2-3 adet test amaçlı ürün getirteceğim, ürünü beğenirsem 50-100 adet sipariş edeceğim. Ürünün yaklaşık ederi 150 USD ve CE belgesi bulunuyor.

Bu işler nasıl oluyor tam bilmiyorum. Ben Ankara'da oturuyorum, burada şahıs firmam ve limited firmam da bulunuyor. Bir kaç sorum var:

1 - Ürünler İstanbul veya İzmir gümrüğünde mi takılıyor? Ankara'ya geliyor mu?
2 - Acaba test amaçlı ürünleri şahıs olarak mı getirmem daha mı iyi olur? Masraflar açısından soruyorum.
3 - Test ürünlerini UPS/DHL gibi bir firma ile mi getireyim yoksa PTT'yi mi tercih edeyim? Birinde UPS'den acayip ağzım yanmıştı.
4 - Tahmini gümrük masrafları sizce ne kadar olur? İki adet test ürünü getirince TSE belgesi çıkartmam gerekir mi? ÖTV vs. var mı bu üründe?

Kendim halledebilir miyim (en azından demo için) yoksa bir gümrük müşaviri ile mi çalışmam gerekir? Ankara'da özellikle Ulus'ta gümrük müşaviri tavsiye edebileceğiniz var mı?

Şimdiden teşekkürler,
Mehmet Y.
glasbergen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:41
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design