Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-07-2009, 12:04   #1 (permalink)
tostos
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Angry Dune Buggy Go Kart (ATV?) ve parcalari (Lutfen acil yardim!)

Merhaba,
Amerikada ogrenim gormekteyim. Babam arkadaslari ile birlikte go kart isine giriyor. Benden Amerikada arastirma yapmami rica etti, bende kendisine iki cesit go kart buldum. Bunlardan ATV lere benzeyen, jip gibi olanini begendi ve biz 12 tane alalim dedik. Fiyati uygun. Gemi ile gonderecegiz. Fakat sonra arastirdim ATV lerde gumrukde sorun cikma ihtimali varmis. Bunlar ATV sinifindami degilmi onuda bilmiyorum. Ama parcalarina ayrilacak ve yaninda yedek parcada alagiz. Toplam 12 adet olacak ve herbirinin agirligi 250 kilo. Parcalanmis olarak kutu icinde olacak. Ben size bir adres vereyim ve neye benzediklerine bakip bana fikir verebilirsiniz. Roketa GK-28 Spider Dune Buggy 150cc, CVT Transmission Bu fiyattan cok cok asagiya alacagiz her birini. Ama iste ATV sinifinda sayarlar ve gumrukde sorun cikar diyede cok korkmaktayim. Bize CE numarasi hicbir bilgi vermiyorlar. Numarasi nedir, gumruk de Turkiyeye gore siniflandirilmasi nedir, masrafi ne olur bilemiyorum. Babam eger bu olmazsa normal go kart tipine yonelecek. Bunlar Go Karts with Bodies. Nascar, Corvette, Viper, Jeep, Monster Truck and more burdaki kucuk arabalardan yada Gainesville Scooters for Sale, Go Karts for Sale, ATVs for Sale | Power Sports Sales & Parts - Florida bunlardan olacak. Ama dune buggy babamin plani icin gayet iyi cunku bir pist yapimi Turkiyede 100 milyari asiyor. Bu sayede pist yapmadan bu jip tipindeki go kartlarla go kart isine baslayabilecek. Herseye niyetlenmisken elimiz ayagimiz kilitlendi. Gumruk bu Dune Buggy leri sokmazsa, ya da cok pahaliya sokarsa diye endiselenmekteyim. Toplam agirliklari 3 bucuk ton olacak, digerleri ise 2 ton civarinda. Hangisi Turkiyeye girer, CE numarasi, yada Gumrukle ilgili numara nedir, islem nedir bana bilgi verirseniz sizden ancak duaci olabilirim. Simdiden bilgi verebileceklere tesekkur ederim.
tostos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:20
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design