Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-07-2009, 08:26   #16 (permalink)
muhsinissever
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: SAKIN BUNU AÇIP OKUMAYIN

Öncelikle merhaba,

Buraya gelmeden önce şu sayfayı bulmuştum;

İthalat Belgesi ile ilgili konu ve altında yazan şu madde vardı;
"İstisnalar
CIF değeri 500 ABD Doları'nı geçmeyen eşyanın serbest dolaşıma girişinde bu Tebliğ hükümleri uygulanmaz. "

Anladığım kadarıyla, 1500 avro'ya kadar olan ürünlerde %10 vergi ödeyerek ürünü alabiliyoruz.

Benim sormak istediğim, %10 vergi ödemeyi göze alıp, her seferinde 1000$ a kadar ürün ithal edebilir miyiz yurtdışından (ayda iki sefer gibi)? Örneğin dijital fotoğraf makineleri gibi?

Bu konuyu açmadan önce diğer konuları açtığımda %18 KDV, %x Gümrük vergisi ve 250-400 TL arasında da diğer iki ücret ödenmesi gerekiyordu. Bunlara takılır mı getireceğimiz ürün?

Yurtdışında iki farklı firmaya farklı zamanlarda aynı isim ve adrese sipariş verdim. Paketlerin "fatura değeri toplamı" 90 doları'ı geçmemekte. Farklı zamanlarda (birer hafta arayla) gönderilmekte. Bu bir problem teşkil eder mi?

Gönderilen yer ise şahsa/bana ait. Akrabalarıma, buradaki fiyatların neredeyse yarı fiyatına yurtdışından dijital makine getirtiyorum.

Açıklayıcı cevabınız için şimdiden teşekkürler!
muhsinissever isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:54
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design