Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-07-2009, 22:51   #3 (permalink)
frtzrk
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: ihracatı hangi şirketten yapmalı

Alıntı:
ZAFER BULAM´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn, frtzrk

Anladığım kadarı ile Türkiyeden Almanya ya Mal İthal etmek istiyorsunuz ve Türkiye de mevcut bir şirketiniz var. Eğer Türkiyede ki şirketiniz bu malın Almanya ya İhriacında herhangi bir karlılık gözetmiyor ise, malları üreticiden satın alıp tekrardan size çıkış yapmasının bir anlamı yok sanırım. Çünkü, mal üreticiden faturalı aldıktan sonra mutlaka azda olsa bir kar marjı koyarak size tekrar fatura etmek durumunda kalacak ve bu kara ilişkin vergi doğacaktır.
Bahsettiğiniz işlemde, direk Türkiyede ki üretici firmadan İthal etmeniz daha uygun olacaktır.
Ama, kendi şirketinizi kullanmak isterseniz, Malları alacağınız firma üretici ise, bu firmadan kendi TR deki firmanıza İhraç kayıtlı olarak mal alımını yaptıktan sonra Almanyadaki firmaya satış faturası kesip, iş bu faturada üretici firmayı beyan ederek malı Almanya ya sevk ettirirsiniz.

Saygılarımla,
yaptığınız açıklamaya teşekkür ederim ihraç kayıtlı faturayı ketirdiğim zaman üretici firmadan bunun bana sağlayacağı herhangi bir avantaj olacakmıdır?türkiyeye kesin dönüş yaptığımda bu şirketin bankalardaki kredibilitesini yüksek olasını istiyorum.zaten bu amaçla türk şirketim üzerinden düşünmüştüm ihracatı
frtzrk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:00
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design