Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-02-2008, 19:27   #2 (permalink)
imza
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 19 kere teşekkür edildi
imza - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Hongkongdan projeksiyon cihazı ve extraları

Alıntı:
teknomar´isimli üyeden Alıntı
internet üzerinden hongkong kaynaklı bir firmadan 1 adet projeksiyon cihazı almak istiyorum alacagım cihazın yanında kampanya olarakda 1 adet oyun konsolu ve 1 adet de extra lambasını hediye olarak veriyorlar
yani kutu içerigi:
1 adet projektor
1 adet oyun konsolu(kutu içeriginde 1 adet oyun ve 2 adet joystic var)
1 adet projeksiyon cihazı için extra lamba
ve gerekli baglantı kabloları.
Alacagım urunler için kargo masrafı dahil 499$ net ödeme yapacagım telefonla görüştügümde faturada konsol ve extra lambanın hediye olarak verildigini yazdıklarını ögrendim  bu cihazı almam gümrük acısından bana bir problem oluştururmu? vergilerini ödeyerek ürünü alabilirmiyim? ve ne kadar gümrük vesire masrafım olur.:1 (10): Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..:1

Merhaba sayın üyemiz.
Ürününüz için vergi ödemeniz gerekmekte çünkü yurt dışından 100 avroyu geçen ticari değeri olmayan değerlerde gümrük vergisine tabidir..Mevcut forumda bu konu ile ilgili bir çok cevap verilmiştir.Ürünün gümrük masrafı için ürünün detaylı bilgileri yada aldığınız GTİP numarası isteyeniz.

Malınızı gümrük vergisine tabi olmaması isterseniz hediyo olarak göndermeyi deneyin.İyi forumlar
imza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 06:44
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design