Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-08-2009, 03:17   #5 (permalink)
ugur_tr
Üye

Teşekkür: 3
8 Mesajda 8 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: B karne staj başvurusu

Alıntı:
ftekindor92´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba benimde bir sorum var ve yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Şimdi Lise'yi bitirdikten sonra Açıköğretim ya da örgün öğretimden Maliye,bankacılık,hukuk,iibf,sbf vs... bölümlerini bitirdikten sonra Gümrük Müşavir yardımcılığı için ve Gümrük Müşaviri olmak için hangi aşamalardan geçmek zorundayım bir çok kez açıklamışsınızdır ama gerçekten bunun net cevabı, beni tatmin edici cevabını bulamadım sırayla baştan sona yapmam gerekenler nelerdir? Lütfen yardımcı olun ilginizden ötürü şimdiden teşekkür ederim...
tam olarak bı bılgı arıyosanız mevzuatını okuyun derım en dogrusu ve acıklayıcısı orada yazmakta eger mevzuatı bulamazsanız daha sonra sıze bulabılırım suanda yanımda yok ama sıze su kadarını soylıyım onlısans okursanız 2 yıllık b karnesını alabılırsınız ama a karnesını alamazsınız bu yuzden 4 yıllık ıktısat ısletme ululslararası tıcar gıbı bolumlerde mezun olmalısınz eger 2 yıllık okuyosanız olul bıtımınde acıkogretımden veya gecıs yaparak 4 yıllık ısletme veya ıktısat okumalısınz okul safasını gectıkten sonra 3 yıl gumruk musavırlıklerınde calısmanız gerekıcek ve musavır yardımcılıgı sınavına gırıceksınız kazanırsanız b karnesı alıcaksınız ve 3 yıl daha calıstıktan sonra a karnesı sınavına gırıs hakkı kazanıcaksınız sınavı ve mulakatı gecersenız musavırsınız yanı okul bıttıkten 6 sene sonra musavır olabılırsınız uzun ve zor bı yol ancak meslegı sevıyosanız emınımkı zor gelmıcektır en azından benım ıcın ole bende dıs tıcaret 2.sınıf ogrencısıyım ve yaklasık 5 senedır dıs tıcarett derslerı goruyorum lıseyle beraber... iyi gunler
ugur_tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı ugur_tr adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
ÇiĞDeM (16-08-2010)

Şu Anki Saat: 22:07
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design