Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-08-2009, 20:42   #33 (permalink)
sdt85
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: RE: Mesleğe Dair....

Alıntı:
ayememo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
illegalite yolsuzluk rüşvet; sistemsizlikten beslenir.bu sistemsizliğin ana elemanlarıda ehliyet ve liyakat sahibi olmayan bireyledir.bu bireyleri kara trenlerin çalışmasını sağlayacak kömürler olarakta görebiliriz.şu anda bulunduğumuz durumun kara tren dönemlerinden bir farkı yoktur.(kara tren gecikir belkide gelmez) yani beklentilerimizi ona göre şekillendirelim.bu meslek ne zaman saygınlık kazanır;gümrük mensupları olarak abi abla jargonundan kurtulduğumuz zaman,kendine ve bilgine güvendiğin zaman,kime nasıl davranacağımızı kimin bize nasıl davranacağını bildiğimiz zaman,kendimizi bu mesleğin erbabı olarak hissettiğimiz zaman,memurlarla ilgili şehir efsaneleri anlatmadığımız zaman,tır şoförlerinin bize muameleci diyecek kadar yakın olmadığı zaman,aç kurtlar gibi birbirimizin firmalarına saldırmadığımız zaman, hiçbir yardımını görmediğimiz derneklerin sınav zamanı açmış olduğu kurslara gitmediğimiz zaman.olsun biz olanca gücümüzle boşluğa bağıralım belki bir çığ düşer.......
evet arkadaşım ya şu abi abla jargonu gerçekten cok tuhafıma gidiyo hic kimse kendini geliştirmiyor hadi bıraktım geliştirmeyi bu konuda bi düşünceside yok benim sınava -ki acılırsa bi sene var ama ben deliler gibi calışıyorum cünkü biliyorumki bu işin asla şakası yok slm söyleyerek abi abla jargonuyla iş bitirenler kendinden utanmalı "neyim ben düz bir adammıyım?" ddiye düşünmeli kendine acımalı ama nerde millet kendinizi geliştirin devamlı yabancı dil öğrenin dünya değişiyor ilerde apışıp kalcaksınız bu işin sadece gümrük boyutu yok özel firmalarda da bu işi yürütebilrsiniz.
inanın üc yıllık gümrük tecrübesinde dünyanın kac bucak olduğunu gösterdiler bu işi yapacaksanız mevzuatınız cok iyi olmalı tarife bilgisi ileri düzeyde olmalı size bi evrak verdikleri zaman eliniz ayağınız titrememeli ben ne yapacam diye
sdt85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design