Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-08-2009, 18:00   #6 (permalink)
derya7776
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Şirket kurulmadan ilk ihracat

Merhaba
oncelikle bu basarili forum icin hem steyi hazirlayanlari hem de forumda ki sorulara cevap veren herkese cok tesekkur ederim.
ben de buraya soru sormus bir cok arkadas gibi ilk ihracatimi gerceklestirmek uzereyim.yurt disinda yasiyorum,burada aldigim bir is icin turkiyede yaptirmayi dusundugum mallari kullanmak yani bu mallarin buraya ihrac edilmesini istiyorum.turkiye'de sahsima ait bir sirket yok maalesef.buradan edindigim bilgiler kadariyla sahis sirketi kurulup ilk ihracat da bu yonteme basvurulabilecegini anladim. sadece merak ettigim,takildigim nokta su:
ben ya da isin turkiye ayagini takip etmesi muhtemel kisi sahis sirketi kursa ( kursam_ortaklik degil ) mallari ureticiden alip,kendi uzerine min.da olsa bir kar ekleyip,bu fiyat uzerinden bana faturalandirip ihracati yaptiginda,kardan dogan kazancin vergisi olacagi sonucunu cikarttim ,forumda yapilan aciklamalardan.bu durumda hic sahis sirketine girmeyip ihracat firmasiyla cozmek daha mi mantikli olur? ya da bu firmalarin talep ettikleri rakamlar,ihrac edilen malin toplam fiyati uzerinden bir yuzdeyle mi tespit ediliyor?
bu iki yontem arasinda karasiz kaldim o da konu hakkinda yeteri kadar bilgiye sahip olmadigimdan.
simdiden ilginiz icin tesekkur ederim.iyi calismalar
derya7776 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:30
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design