Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-08-2009, 01:51   #8 (permalink)
derya7776
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Şirket kurulmadan ilk ihracat

sayin mtnckr

soruma bu kadar kisa surede cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim.muhtemelen, bu ilk isim olacagi ve umuyorum son olmasin benim icin ,cok da hataya dusmeden ihracati gerceklestirebilmek adina, en dogrusu araci bir firmayla calismak olacak.
daha evvelde belirttigim gibi ihracat konusunda bir fikrim yok,ve alanim degil.o yuzden araci firmayla konusmam gerektiginde ,konuya fiyatlandirmaya az bucuk hakim olabilmeyi isterim.
ben istanbuldan alacagim urunu,gemi yoluyla italya'ya getirtmeyi dusunuyoum. asagi yukari 40.000 euro'luk bir urunden soz ediyorum.
benim araci firmadan talep edecegim hizmet ,urunun ureticinin kapisindan alinip,bana burda limana teslim edilmesi suresinde ki butun islemleri kapsiyor.gerekirse ihracati araci firma uzerinden de yaptirtmayi dusunuyordum.
benim burda asagi yukari bir teklif cikartabilmem icin ,bu islemlerden dogacak masraflar hakkinda ortalama bir rakama ihtiyacim var.
bu arada forumda rakam belirtmem,ya da asagi yukari bana ne kadar masraf cikar diye bir soru sormam dogru mu bilmiyorum,kurallari okudum orda bu konuyla ilgili bir uyari gormedigim icin yaziyorum.
ilginiz icin tesekkur eder,iyi calismalar dilerim.
derya7776 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:30
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design