Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-08-2009, 11:16   #37 (permalink)
sdt85
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Mesleğe Dair....

Alıntı:
ugur_tr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
o sacma madde ocak ayından ıtıbaren 3 yılı tamamlama kosulu dımı o cok sacma ygm de calısmamın nedenı musavırlıktekı ıslerı bılıyodum belgelerı tanıyorum bıldıgım seylerı yapmaktansa daha yenı farklı olan bır dıs tıcaret alanınıda ogrenmıs oldum kı gecen ay staj yaptım ygm de an7 zamanıydı 6 aylıklar canımızı cıkardı evet bıraz daha durgun ama bu sekılde daha rahat ogrenebılıyosunuz işi bu anlamda benım ıcın farklı bı tecrube oldu kı ben gumrukte kı hıc bı ısı kucumsemem zaten gercekten o fotokopı ceken arkadaslar ıcın soyluyorum ben bu ıste bıseyler ogrenmek ıcın cektıgım fotokopılerden fazla cekerdım sorardım sureklı neden nusaları cogaltıyoruz bu nedem gıbılerınden kı bellı bı bılgı bırıkıme geldım en azından ogrencı olarak cok fazla bı bılgı bırıkımıne sahıbım umarım sızde karnenızı en yakın zamanda alırsınız ayrıca soledınız gıbı bu ıste mevzuat ve tarıfe bılgısı cok onemlı hele kı tarıfe bılgısı hıc kolay degıl ama o konuda uzman olmak aynı yabancı dıl bılmek gıbı bır adım one gecerıyo kısıyı ama bu karne sınavlarında tarıfe sorulması kadar sacma bısey yok bıldıgım kadarıyla97 fasıl var en azından ılk ıkı rakamını sorsa neyse ama tamamını soruyo tamamen sacmalık ınsan aklına aykırı bısey nasıl ezberlenebılır kı gtıp tamamı amca oglu var b karnelı a karnede bole bı soru cıktıgı ıcın davalı suan sınavı dava ettı bılır kısı raporunu beklıyoruz
evet aynen geçici madde 6 ve g.y/706 ne kadar aptalca bi maddedir kafamı dağlara taşlara vurduruyor eski işverenin aptallığı yüzünden bi sene kaybettim sağlık olsun diycem ama olmuyor ,ben normal gümrüklemede calıştığımda canımı cıkardılar bi stajyerin yapabilceği herşeyi fazlasıyla yaptırdılar ta maslaka ordino aldırmaya gönderdiler ondan sonra dinlenmeden hadi bakalım haydarpaşaya beyanname yaz tescil yap bi yakalansak 241x4 ceza ama o zamanlar ne dense yaptığımız icin fazla da aklımız ermiyo neyse hepimiz icin hayırlısı olsun bu arada altı aylık dönemsel raporlar baya bi zor ve emek isteyen olaymış
sdt85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:16
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design