Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-08-2009, 03:08   #2 (permalink)
gncr666
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Exclamation Cevap: Yolcu İşlemleri ( Genelge:2009/60 -14.05.2009)

Herkese selamlar. Öncelikle forum bir çok kişi için gerçekten çok çok faydalı olmuş, emeği geçenleri kutlarım..

Bir arkadaşım 2010 Subatında USA'ye ziyaret amaçlı gidip biraz kalıp geri gelecek. Yanında da bavulda bana bir şeyler getirebileceğini söyledi. Benim merak ettiğim ise, sadece yukardaki bir kurallarda geçen bir iki ibare.. Kafa karıştırıcı geldi bana çünkü.

1-Şimdi arkadaşımın bana getireceği ürün yada ürünler 300Avro'yu geçmek zorunda mı? Yani 1 tane ürün de olsa 2 tane ürün de olsa, ikisinin toplamda 300Avroyu mu geçecek; yoksa her biri 300Avro dan çok 1500Avro dan çok mu olmak zorunda ?

2- Diğer sorum ise; yukardaki "5- Diz üstü bilgisayar ya da PC (bir adet), aksam ve parçaları (Flash Bellek, Hard Disc Dahil)" ibaresindeki "kapsam kargaşası.."

kuralın bu kısmında, bir adet dizüstü yada normal pc (yani bunlardan bir tanesi)ni geçirebileceğim yazmış.. devamında ise aksam ve parçaları diye devam etmiş. Peki bu durumda, bir adet dizüstü bilgisayar ve bir adet de (atıyorum) ekran kartı mı alınabilir? yoksa 'artık bilgisayar aldıgımız için yanında parçasını almak' gibi bir hakkımız söz konusu değil mi. Yani kapsamlar açık değil. Kısaca hem dizüstü yada pc lerden bir tanesini, hem de başka bir parça alabilir miyiz ?

3- Bir diğeri ise; monitörler ile ilgili. Lcd monitörler de Elektronik eşya kurallarındaki "bilgisayar parçaları" ibaresine mi giriyor yoksa LCD TV klasmanında mı değerlendiriliyor ?

4- Monitörler ve pc için ekran kartları da TRT bandrolunden nasibini alıyor mu? Alıyorsa ne kadar ?

Teşekkürler şimdiden cevap için..
gncr666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Şu Anki Saat: 19:53
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design