Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-08-2009, 10:55   #3 (permalink)
cokonoto
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: tarife kontenjanı hakkında

ithalat genel müdürlüğüne mail atmıştım, cevabı aşağıya kopyalıyorum. sizin de dediğiniz gibi bazı ürünlerde gümrük vergisi var, bazılarında yok. bizim düşündüğümüz ürünlerde de gümrük vergisi olanlar da var olmayanlar da. tarife kontenjanının kapsadığı ürünlerin gümrük vergisi olmayanları için sormuştum sorumu.

gümrük vergisi olmayan ürünlerde "tarife kontenjanı kapsamında" tarım payı düşürüyor galiba. ben bu şekilde anladım.

paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz varsa bekliyorum.

teşekkur ederim

25/08/2009 tarihli e-postanız Müsteşarlığımıza ulaşmıştır.
> 29/08/2007 tarihli ve 26628 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 13/08/2007 tarihli ve 2007/12555 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde Avrupa Birliği menşeli bazı işlenmiş tarım ürünleri ithalatında tarife kontenjanı açılmış olup, söz konusu Kararın "Gümrük vergileri" başlıklı 4 üncü maddesinde;
>
> "MADDE 4- (1) Madde 3> '> te belirtilen tarife kontenjanları çerçevesinde yapılacak ithalatta yürürlükteki İthalat Rejimi Kararı çerçevesinde söz konusu ürünler için tespit edilen > "> Tarım Payı Olarak Fona Ödenecek Euro (EUR) (Karşılığı YTL)> "> (tarım payı) sıfır olarak uygulanacak, bunun dışında yapılacak ithalatta ise tarım payı uygulanacaktır."
>
> denilmektedir.
cokonoto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design