Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-09-2009, 18:43   #75 (permalink)
müşavir
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
27 Mesajda 41 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ SINAVINA HAZIRLIK

arkadaşlar sınav açılması ile ilgili akıl var mantık var.

Bakın başarıyı yakalayabilmek istiyorsanız karşınızdaki kişi gibi düşünmeyi öğrenmelisiniz.

Kanunun eski maddelerinin son günleri bir çok madde değişmiş yeni birçok madde gelmiş. yönetmelik değişiyor. Bu ortamda sınav açmak ne kadar mantıklı olur.

Olmaz tabiki. Ankaradaki lerde böyle düşünüyorlar.

yeni kanun ve yönetmeliğin oturması en az 3 ay sürer. uygulamada çıkan aksaklıklarla ilgili yeni çıkacak yönetmeliktede birçok maddede değişiklik olur.

Onun için siz umudunuzu kırmayın.

Her zaman hazırlıklı olun.

Size yaşanmış bir A Karnesi hikayesini anlatacağım. 2001 yılında konyada askerlik yapıyorum. Asker arkadaşım Kerim Yılmaz maliye mezunu ve muhasebeci yanında staj yaparken askere gelmiş.

bende mevzuattan geri kalmayayım diye yanıma kanun ve yönetmeliği almıştım.

bu arkadaşımı bu kitapları gördü. kendisi ile konuştuk. o zamanlar 1 tane stajsız sınav hakkı kalmıştı.

bu arkadaşa bu mesleğe girmesini söyledim. benim getirdiğim kitapların fotokopisini aldı.

askerlik bittikten sonra sınav açıldı. arkadaşa haber verdik . girdi yardımcı karneyi aldı. daha sonra istanbul a geldi. bir işe yerleştirdik. 2 ay çalıştıktan sonra orta seviyede bir gümrükleme firmasında çalıştı. bu dostum stajını tamamladı. evlilik sebebiyle eşinin tayini kıbrısa çıktı. bu arkadaşımızda kıbrısa gitti.

kendisi kıbrıstayken bir şirketim muhasebe müdürlüğüne girdi halende orada çalışıyor. bana staj sonrası a karne sınavı ne zaman hazırlanacak diye devamlı soruyordu. en son açılan sınavda a karnesini aldı.

önümüzdeki senede istanbula dönecek.

sonuç olarak sizin her zaman hazırlıklı olmanız gerekir. hazırlıklı olduğunuzda fırsat gelince geri kaçırmazsınız. sınav tarihi açıklanıpta hazırlanayım derseniz 69 da kalırsınız.

herkese başarılar!
müşavir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:43
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design