Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-02-2008, 21:34   #2 (permalink)
asiyan
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 18 kere teşekkür edildi
Standart RE: POSTADA TAKILAN PLAKLAR HAKKINDA(acil)

60-70 tane plak için ortalama tahmini 1000 YTLlik ve üstü masrafa doğru gitmektesiniz. Özellikle size vekaletsiz ve kültür bakanlığından izin alınması gerektiğini söyleyen arkadaşlar tarafından... Keşke getirtmeden önce gümrük açısından danışsaydınız.

Kültür bakanlığından izin alınıp alınmaması gerektiği konusunda gümrüğe bizzat giderek sorunuz. Belki izin istemeyebilirler. Hatta gümrükte (hangi gümrük bilmiyorum) bir memurdan rica edip adınıza beyanname açılıp açılmayacağını sorun. 15-20 dkda size bilgi işlem tarafından şifre verilebilir ve ortama göre müsait bir memur sizin adınıza beyanname bile yazabilir. Bu konuda ricacı olun.

Bir gümrük müşaviri ile anlaşmadan önce mutlaka şöyle sağlam bi görüşme yapın gümrük idaresinde. Hatta bir kaç memura sorun. Önce mesela muayene memuruna sorun, olmadı müdür yardımcısına çıkın. Bu iş uzayabilir yoksa..Bu işinizi bir müşavire vermeyin yoksa çok masraf çıkar başınıza...Yani eğer devamlı ithalat yapmayacaksınız müşavire gitmeyin derim..Burda müşavirleri kötülemek için söylemiyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın.. Müşavirlerin genelde başı kalabalık olur ve eğer siz bir kerelik sanırım yapacaksınız bu işi pek işin ucunu sıkı tutmazlar..Yol parası, benzin parası, telefon parası, vekalet parası, yok şu evrak lazım şu parası..Bence direk gümrükte halletmeye bakın derim..Yani sizin yerinizde olsam ben öyle yapardım.

Selamlar

Aşiyan
asiyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:39
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design