Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2008, 13:25   #4 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 38 kere teşekkür edildi
Standart RE: POSTADA TAKILAN PLAKLAR HAKKINDA(acil)

Alıntı:
buralk´isimli üyeden Alıntı
sayın Aşiyan yanıtınız için çok teşekkür ederim. plaklar postanenin koli işleme merkezinde takıldı. postanede de bu şekilde gümrük beyannamesini benim doldurabileceğim bir durum yok gibi görünüyor. ikincisi internetten biraz araştırma yyaptım PLAK için bir GTİP numarasına ulaşamadım ?
plak lar önceki senelerde 8524 pozisyonunda idi fakat o pozisyon kaldırıldı

plaklar, gramafon plakları şu an 8523 pozisyonunda değerlendiriliyor

Kültür bakanlığı izni değil, sadece telif hakları sinema genel müd hesabına CİF bedel üzerinden % 3 fon yatıracaksınız ilgili mevzuat ve hesap numarası aşağıdadır

Her Türlü Boş Video Kaseti, Ses Kaseti, Bilgisayar Disketi, CD, DVD Gibi Taşıyıcı Materyaller ile Fikir ve Sanat Eserlerinin Çoğaltılmasına Yarayan Her Türlü Teknik Cihazın İmalat veya İthalat Bedeli Üzerinden Yapılacak Kesintinin Belirlenmesine ilişkin Karar 2002/4101 gereğince, pozisyonun karşısında belirtilen oranda CIF üzerinden kesinti yapılır.
07.06.2002 / 12838 yazıda; söz konusu kesintinin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kızılay Şubesi nezdinde açılan Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğünün 213432 numaralı stopaj hesabına yatırılmasının zorunlu olduğu belirtilmektedir.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design