Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-09-2009, 22:42   #1 (permalink)
fkuscu
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Arrow Çin'den ithal edilen mallarda nakliye ücretleri ve diğer gümrük maliyetleri

Selam arkadaşlar,
Çinden ithalat ile ilgili olarak birçok soru sorulmuş, belki bazı şeylerin tekrarı gibi olacak ama bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Malı sipariş edip de nakliye, gümrük vs bedellerini görünce süpriz yaşamak istemiyorum.
1- Çinden ham-işlenmemiş insan saçı ithal edeceğim. 30 kg civarında bir partiyi getirmek için en uygun nakliye metodu nedir? 3 kutu 50x30x30cm ebatlarında 3 kutunun maliyeti tahmini nedir? (UPS in web sayfasında gönderim maliyeti hesaplamada 5000 dolar civari bir maliyet cikti bu kadar tutar mı? Mal bedeli zaten 5000 dolar civarı.)
2- Bu mal için özel izin, belge vs gerekir mi? (Sanırım CE falan gerekmiyordur)
3- Şahıs olarak ithalat yapabilir miyim? Forumlarda yapılabileceği yazıyor ama periyodik olarak yapılan düzenli ithalatta problem yaratır mı? Şirket ismi gerekirse ithalat izin belgesi gerekir mi?
4- Gümrük işlemlerini takip eden danışmanlıklar ortalama ne kadar komisyon alır?
5- Bildiğim tüm maliyetler aşağıdaki gibidir. Var mıdır bunlardan başka?
* Mal bedeli
* Nakliye bedeli
* KDV
* Gümrük vergisi
* Gümrükçü

Teşekkürler
fkuscu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:44
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design