Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-09-2009, 14:06   #2 (permalink)
kurtbeyoğlu
Üye
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Mesajlar: 7
Teşekkür: 0
2 Mesajda 2 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Öğrenciyim ne olur yardımcı olmaya çalışır mısınız?


merhaba,
bahsettiğin konu 2000/53 sayıklı bakanlar kurulu kararı madde 6 da gayet açık olarak beyan edilmiş.
Madde 6- Kanuni ikametgahını Türkiye Gümrük Bölgesine kesin olarak nakleden gerçek kişilerin yurt dışında bulundukları ülkede adlarına kaydının yapıldığı yıl itibarıyla (kayıt ve model yılı dahil) 3 yıldan eski olmayan kullanılmış motorlu veya motorsuz özel kara nakil vasıtalarını 7 ila 13 üncü maddelerdeki hükümler çerçevesinde gümrük vergilerinden muaf olarak ithal etmelerine izin verilir.
esas olan senin aracı üzerine kayıt ettirdiğin tarihte aracın kaç yaşında olduğu. eğer 20 yıl önce 2 yaşında bir araç almışsan bugün 22 yaşında olan o aracı da BKK ya göre bedelsiz ithal edebilirsin.
kurtbeyoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 




Şu Anki Saat: 13:05
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design