Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-10-2009, 12:40   #1 (permalink)
gok_hann
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart giyim ürünü getirmek

benimde bi kaç sorum var...amerikadan ticari amaçlı tekstil ürünü getirmek istiyorum.ünlü markalara ait gomlek,t-shirt,pantolon,kot vs. gibi ürünler.ben belirli aralıklarala kargolama yapmak istiyorum.bunun içinde bi depo sitesi buldum amerikada.aldığım ürünler belli bi süre orda depolanıcak.ben istediğim zamanda dhl kargo şirketi tarafından bana gönderilecek.bekletme amacım kargo dan kar etmek tabiki.şimdi alacağım ürünler bazen 10 parça olabilir.bazende 100.aynı üründen belkide 4-5 tane alabilirim.ama toplam değerin 1500 euroyu geçirmeicek şekilde yapıcam paketlerimi.şimdi geldik sorulara;

1- Aynı üründen 2-3 veya daha fazla olması sorun yaratırmı?Ürünler benzen olacağı ve sayıca fazla olacağı için ticari amaç ile ülkeye getirtildiği belli zaten.Bunlar için çeşitli izinler veya kalite kontrol belgeleri gibi şeylere ihtiyaç varmı? (Ürünler 1. sınıf dünyaca ünlü markaların ürünleri olacaktır.)
2- 100 euro üstü 1500 euro altı paketler için nekadarlık bi vergi ugulanıyor?
3- Kargo ücretide 1500 euro ya dahil olmalımı?
4- Dhl firmasının gümrük işlemlerinde nasıl bir izlenimi var.fedexin yani tr deki işlerini yapan mng in sorun çıkardığı çoğu alışiverişde yazıyor sitede.
5- Gelen ürünler için vergi ödiyeceğim kesin.Bu ücreti dhl benden ilk gönderim yaptığı anda kesse otomatik olarak.Ben tekrar tekrar koşturmak zorunda kalmasam vergisini ödemek için.Boyle bi uygulama varmı???
6- 5. sorumdaki gibi bir uygulama yoksa.Vergi ödemek zorunda kaldıysam.Ankarada yaşıyorum.Ankarada ki gümrük bürosuna ödeme yapıp malı getirtebiliyormuyum?Eğerki getirtemedim.Kendim gidip aldığımda benden netur belgeler isteniyor.Bi şirketten yardım almak şartmı? Gümrük işlemlerini yapan şirketlere vekalet verilerek ürünlerimin vergilerini ödeyip bana kargolamaları sağlanaiblir sanırım.Bu şirketlerin benim için masrafı nekadar olur??

Yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden tşkler...
gok_hann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:49
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design