Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-10-2009, 16:58   #3 (permalink)
Altug
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Türkiyeden Kıbrısa Araç Götürmek

Bu konuyla ilgili olarak en dogru bilgiyi Istanbul'daki Turing kurumu verecektir. Ben sahsi arabamla Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna'ya feribotla gidis gelis konusunda sadece oradan gerekli evraklari alabildim. Ancak sorun su ki Turing kurumu bir suru gereksiz belgeyi de satmaya calisiyor.
Bizim gumrugumuzun istedigi tek belge Triptik, bir kac kere de vergileri odenmis mi filan kontrol ettiler, ama Triptik tek basina yeterli idi.
Ikinci onemli sey, arac senin uzerine mi kayitli? Degilse o kisinin sana vekalet vermesi, vekaletin tercumesi ve APOSTILE muhru gerekiyor (ben apostile muhrum olmadigi icin 2 gun nezarette kaldim, bir Alman vatandasi beni kurtardi sansa, Turk buyukelciligi gumruk karakoluna tam 400 metre uzaktaydi, adam yollamadilar bile).
3cusu, otogaz var demissin... Allah sabir versin simdiden gerekli belgeleri cikarmakla. Ben ugrasmaz yeni araba satin alirdim. Uluslararasi anlasmalara gore otogazli araclarin gumrukten gecmesi yasak. Bulgaristan umursamaz, ama daha ileri gidemezsin, aksini iddia eden bir takim ukalalar olabilir, ben onlarin sozune degil gumrukte el konulan arac sahiplerine inanirim. Kibris ne yapar bilemem. Ne alakasi var Avrupa ila Kibris'in deme, gumrukcu heryerde ayni zihniyet. Soktursen sonra yeniden ruhsat alsan... bilmiyorum.
Turingden alacagin Triptik'i goren Turk gumrukcu sorun cikarmaz, liman harci, kontrol vs Turkiye'de cok rahat ve rusvetsiz isliyor, bunca yildir tek bir sefer sorun cikarmadi Turk gumrukculeri bana, sadece kibar ol yeter. Yabancilar ise baska bir hikaye. Kibrislilar da Turk deme sakin. Iskence feribottan inince baslayacak, iskence disinda baska bir soz bulamiyorum. 4 saat ila 2 gun arasinda sacma sapan seylerle iskence edecekler. Ben artik acik acik soruyorum kac para rusvet istiyorsunuz diye, onemli olan rusveti dogru kisiye vermek. Madem Kibris'tasin gidip feriboy limanina acik acik sor kac para rusvet vermem lazim diye. Onlarin istedigi belgeleri anca oradan ogrenebilirsin.
Altug isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:08
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design