Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-11-2009, 02:42   #1 (permalink)
umut.aydin
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Yeni Zelanda`ya kuru gida ithal etmek...

Oncelikle herkese merhaba. Kimsenin zamanini almadan kisaca soruma gececegim. Ben Yeni Zelanda`da yasiyorum ve yaklasik 1.5 yildir buradayim. Gercek meslegim grafikerlik fakat burada is bulmak oldukca zor, bende baska bir care olarak Turkiye`den kuru gida, zeytinyagi, bakliyat vs. Ithal etmek istiyorum. Burada bu tip urunlerin pazar payi oldukca fazla, ayrica organik urunlerinde alicisi cok ve bir cok firma bu isin icinde Turkiye`den hatiri sayilir miktarda urun ithal ediliyor, ama bu pazarda eminim herkese ekmek vardir.
Fakat bu isi ben daha once yapmadim ama oldukca hevesliyim. Bu konuda bilgisi olan kisi veya kisilerden yardim bekliyorum. Bu tip bir ise girismeden neler yapmak gerekir, nasil pazar arastirmasi yapilmalidir? Buradaki urunlerle nasil ve neye gore kiyaslama yapilir vs..

Turkiye`de bir kac tanidigim urun bulma konusunda bana yardimci olacaklarini soylediler fakat yinede sizlerden de yardim bekliyorum, her turlu fikirleriniz, bu isin icine daha once girmis, tecrube edinmis kisilerin fikirleri benim icin oldukca onemli. Ayrica boyle bir ise girismek icin illah ticaret akli mi gereklidir?

Simdiden herkese cok tesekkurler

Iyi Calismalar...
umut.aydin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı umut.aydin adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
aiscanbv (23-02-2012)

Şu Anki Saat: 17:35
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design