Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-12-2009, 01:04   #2 (permalink)
mtnckr
V.I.P ÜYE

mtnckr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 0
31 Mesajda 42 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Yardım Staj Yeri

Merhaba panicdefence,

Bu iş yapmayı kafana koyman güzel ama sektör malesef ki küçülmekttedir. Gümrük müşavirlik işlemleri Avrupa Birliği ülkelerinde oldugu gibi mükellefe ve ya nakliyeciye kalmak durumu ile karşı karşıyadır. Büyük nakliye firmaları şuan meslegimizi almakta ve gün geçtikçede, iş tedarigi saglayan firmalar nakliyecileri ile bu işlemleri yaptırma yönune gitmektedir. Bence bu meslegi yapmak isteyen lojistik ayagınıda kurmak zorunda,hem depolama hemde nakliye hemde gümrükleme anlamındaki firmaların gelecegi aydınlık görünüyor. Hatta bu gruba baglı dış ticaret firması ilede desteklenmesi gerekiyor. Çünkü kim olsa tüm işini tek noktadan hareket ettirmek ister. Bu konu ile ilgili anlatılacak, söylenece birçok söz var. Ancak ne bunları benim size anlatmaya, nede sizin bu durumu anlamak için vaktinizi boşa harcamanızın yeri yoktur. Gümrük sektöründe iş bulabilmende zordur. Çünkü müşavirlik büroları az ve kalifiyeli eleman alma peşindedir. Sana yolunda başarılar diliyorum. Biraz daha iyi düşünmeni öneririm.
mtnckr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:27
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design