Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-01-2010, 00:52   #1 (permalink)
meyatr
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Duvar Saati

Merhabalar, İlk Önce forumu hazırlayanlara ve katkıda bulunanlara teşekkür etmek istiyorum. Duvar Saati ithalati ile ilgili forumun ilgili bölümlerindeki yazıları okudum. Hiç ithalat yapmadığım için sormak istediğim sorular şunlardır.

1- Kendi adıma firmam yok, kişisel olarak ithalat yapabilirmiyim.
2- Çinli Firmayı tanımadığım için ne şekilde bir ticaret yapmam gerekir? Benim için güvenli olan ödeme şekli hangisidir?
3- Çindeki firma 1000 adet pilli duvar saati için -Çin-İstanbul taşıma dahil. Liman teslim 3000$ talep ediyor. Liman masraflarını ve diğer masrafları benim ödemem gerekli, Duvar saati konusuna baktığımda şöyle yazıyor.
Eşyanın Kdv oranı %18 GV AB, EFTA, GTS ülkeleri için %0 Diğer Ülkeler %3,7 görünüyor. Gümrük vergisi hesabı ile ilgili olarak Dış Ticaret Müsteşarlığı - İthalat Genel Müdürlüğünün 29.05.2001 tarihli 33524 sayılı tasarruflu yazısına bakınız.Spesifik vergi uygulması var
4- Bu ürün tüm masraflar dahil bana ne kadara mal olacaktır? Gümrük Müşarivi, vs herşey dahil olmak üzere.
5-Eğer kendim ithal edemiyorsam, bunu ithal edecek kimi bulabilirim?

Bilgileriniz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.
meyatr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:53
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design