Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-02-2010, 00:36   #1 (permalink)
Asena
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Yurtdışından gelen gönderiye eklenmesi gereken olmazsa olmaz belgeler varmı?

Bu siteyi iki gün önce aklıma takılan bir sorunun cevabını ararken buldum. İki gündür öncelikle ithalat ile ilgili konular hakkında yardım isteyen arkadaşlara verilen bilgi desteğini görünce, sorunumun çözümünü burada bulabileceğimi düşündüm ve üye oldum.
Benim sorunum şu :
Yakında hem ziyaret, hem ticaret amaçlı yurtdışına çıkış yapacağım, dolaştığım yerlerde beğendiğim, işime yarayabileceğini düşündüğüm hediyelik ürünleri posta ya da uçak kargo ile Türkiye'ye göndermek istiyorum. Türkiye'deki alıcının sıkıntı çekmeden gönderiyi teslim alabilmesi için, gönderiyi yaparken ne tür belgeler eklemem gerekiyor.
Gönderi içeriği mesela " 2 elbise, 3-5 takı, 1 ayakkabı " vs. (Tabi bu tür paketleri her dolaştığım yerde hazırlamayı düşünüyorum)
Pakedi postaya verirken sadece orijinal fiş ya da faturaları eklesem yeterli olur mu ? Ya da hiç birşey eklemesem sorun olur mu ?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Saygılar
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:50
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design