Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2010, 00:23   #121 (permalink)
fiir_tina
Üye

Teşekkür: 0
3 Mesajda 5 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ SINAVINA HAZIRLIK

sayın müşavir söylediklerinizde hemfikirim..benim anlatmak istediğim stajın ortadan kaldırılması yönünde değil illaki bir alt yapı olacak ve temel eğitimi alınarak başlanacak mesleğe..bu her meslek dalında aynı şekildedir..veryansın ettiğim nokta bizim mesleğimizde gümrük müşavirliği yardımcılığı için belirlenen 3+1 yıllık sürenin çok abesle iştigal olmasıdır..hangi meslek dalının yardımcılığı için 4 yıl bekletiyorlar insanları soruyorum size..gümrük müşavirliği için 3 yıl normal bir süre ona kimsenin itirazı yoktur diye düşünüyorum..ama gel gör ki yardımcılık için daha makul bir staj süresi düşünülmelidir..ayrıca değinmek istediğim bir diğer konu da devlet kadrosundan emekliye ayrılan veyahut istifasını veren şahıslara direkt bu belgelerin verilmesidir..binbir umutla okulunu bitiren hayata atılmaya çalışan insanların önüne bir yığın engel koyacaksın ondan sonra kamunun ilgili kurumlarından emeklisi gelmiş veya istifasını vermiş insanlara sorgusuz sualsiz sınavsız direkt belgeleri vereceksin..buda bizim ülkemizin adalet anlayışı olsa gerek..buda benim bakış açım..devlet neden işssizlik çoğalıyor diye kendine soracağına insanların yıllarca emek verip uğraş verip mezun olup belli aşamalardan geçtikten sonra ulaşabildikleri konumlara kendi emeklilerini o konumlara direkt getirmekten vaçgeçsin bence..keşke ülkemizde adalet sadece lafta kalmasa birazda icraat olarak tecelli etse..hayırlı geceler..
fiir_tina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:33
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design