Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-02-2010, 04:38   #1 (permalink)
turkgirisimci
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart ABD ye ihracat

Oncelikle herkese iyi gunler. Turkiyede sahip oldugum sirketimin gida,plastik ve tuketim urunleri uzerine lojistik depolari ve zincir marketlerim var bu sebepten dolayi bir cok gida ve tuketim urunlerini piyasa fiyatlari altina alabiliyorum gerek calisma hacmimiz gerekse ureticilerle olan ikili iliskilerden dolayi fiyat konusunda herhangi bir problem yok ayricada da kendi tesislerimde bazi muadil urunleri uretip marketlerimde,diger toptancilara,baska zincir marketlere ve ic piyasaya satabiliyorum. 1.5 yildir amerikada yasamaktayim burada yine ayni sekilde turkiyede gida uretimi yapan bir arkadasimla profosyonel anlamda ihracat yapmak istiyoruz. Her cesit gida ve tuketim urunlerini ihrac edebilecek potansiyelimiz var fakat bundan once islerimiz hep turkiye icindeydi ve haliyle ihracat mevzusu bize cok yabanci bir olgu olarak kaldi. Amerikada depo ve ofis tutup urunleri Amerika pazarinda degerlendirmek istiyoruz. Benim ogrenmek istedigim bu islemleri yapmak icin ne gibi bir calisma yapmaliyiz. Turkiyede ve Amerikada yeni bir ltd sirketi kurup islemleri bu sirketler uzerinden yapmak istiyoruz. Hesaplarin ve islemlerin tek bir elden cikmasi ve hesaplarin karismamasi icin bu sekilde dusunuyoruz. Bu konuda vereceginiz her turlu bilgi benim icin cok kiymetli. Nasil bir yol haritasi izlememiz lazim ne gibi bir strateji gelistirmeliyiz. Her ikimizide Amerikada yasadigimiz icin Turkiyede de sirketlerimiz oldugu icin bu isi kendimiz yapmak istiyoruz ikinci sirketlerle ve aracilarla ugrasip ek maliyet yaratmak istemiyoruz. Bu isi yeni bir macera olarak gormek degil profosyonel anlamda guclendirip degerlendirmek istiyoruz bu yuzden her turlu ihtimal ve fikirleriniz benim icin cok degerli. Simdiden vereceginiz degerli fikirler icin tesekkur ederim.
turkgirisimci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:03
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design